YABANCI TURİSTLER TÜRKİYE’YE AKIN EDİYOR

Gündem 13 Haziran 2022 11:26
Videoyu Aç YABANCI TURİSTLER TÜRKİYE’YE AKIN EDİYOR
A
a

Son iki yıldır korona virüs salgını nedeniyle zor günler geçiren turizm sektörü, hastalığın etkisini yitirmesiyle tekrar canlandı.

Özellikle Temmuz ve Ağustos ayında yoğunluk bekleyen turizmciler, yabancı turist sayısında ciddi anlamda artış olduğunu belirtti. Okulların açık olması, sınavlar gibi benzer durumlardan dolayı Türk misafirlerin genellikle tatillerini Temmuz ve Ağustos ayında değerlendirmek istediklerini aktaran Eskişehirli turizmci Ali Çakır, bu aylardaki doluluk nedeniyle otellerde büyük indirimlerin olmayacağını dile getirdi. 
 
“EKONOMİK TATİL YAPTILAR” 
 Rusya-Ukrayna krizinin, oradan gelen turistlerin sayısını ciddi anlamda düşürdüğünü vurgulayan Çakır, düşüşü Avrupa ülkeleri sayesinde tamamlanmaya çalıştıklarını belirtti. Otellerde özellikle 7. ve 8. aylarda ciddi yoğunluk olacağını aktaran Çakır, “Aslında bizim Avrupa’dan beklentimiz genellikle Nisan, Mayıs ve Ekim, Kasım ayındaki doluluklardı. Orada oteller istenilen seviyede doluluklara ulaşamadı. Bu nedenle de ciddi promosyonlar ve kampanyalar yapıldı. Biz de misafirlerimizi, özellikle izin problemi olmayanları, Mayıs ayında yönlendirerek daha ekonomik tatil yapmalarını sağladık. Türk misafirler okullar, sınavlar ve benzeri durumlardan dolayı genellikle tatillerini Temmuz ve Ağustos ayında değerlendirmek istiyorlar bu nedenden dolayı o aylara ciddi bir şekilde indirim olduğu söylenemez çünkü bu aylar zaten sezonun en yoğun ve en dolu olduğu aylar” dedi. 
 
“SOSYAL MEDYA MECRALARI” 
Tatil yapmak isteyen vatandaşları sosyal medya mecraları üzerinden paylaşılan reklamlara güvenmemeleri ve dikkatli olmaları konusunda uyaran Çakır, “Soysal medya reklamları ve benzeri reklamlar çok güvenilir reklamlar değil. Bugün sosyal medya mecraları üzerinden tatil almak çok doğru bir yaklaşım değil. Biz her sene bu uyarıyı yapmamıza rağmen maalesef misafirlerimiz dolandırıcılara fazlasıyla itibar edip sıkıntı yaşıyorlar. Bu nedenle bilindik tur operatörleri firmalarını tercih etmelerinde fayda var” diye konuştu. İHA 

ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir