Europen 09 2022 Desktop

Yalan bitti gerçek başlıyor

Gündem 2 Eylül 2022 11:38
Videoyu Aç Yalan bitti gerçek başlıyor
A
a

Geçtiğimiz gün gazetecilerin sorularını yanıtlayan Eskişehirspor Teknik Direktörü Cüneyt, “Yalan bitti gerçek başlıyor. Bu hafta itibariyle tüm yaptığımız işlerin gerçeğe dönme noktası Pazar günkü maçla birlikte başlıyor. İyi hazırlandık” dedi.

İyi bir kamp süreci geçti
İlk olarak geride kalan kamp sürecini değerlendiren Biçer, “Sezon hazırlılarımıza 20 Temmuz’da başladık. Genel olarak bakıldığında iyi bir kamp süreci geçirdik diyebiliriz. Ufak tefek sakatlıklarımız falan oldu ama bizim genel anlamda gelişmemizi çok fazla etkilediğini söyleyemem. Başladığımız günden bu güne kadar önemli bir yol kat ettik diyebilirim” şeklinde konuştu.
 
Birbirimizin isteklerini biliyoruz
Biçer, “40 gün çok kısa. Tam anlamıyla takımı tanıdık demek doğru olmaz. Her oyuncunun farklı bölgelerde neler yapabileceğini her geçen gün farklı şekilde görebiliyoruz. Ama genel bir kanıya sahibiz. Hem oyuncu grubunun bize hem de bizim oyuncu grubuna yaklaştığını söyleyebilirim. Saha içinde neler istediğimizi onlar net bir şekilde göstermeye başladılar. Ama tanıma süreci daha devam edecektir. Başlangıç olarak belirli bir noktadayız. En azından birbirimizin neler istediğini biliyoruz” dedi.
 
Kayıpları tamamlamamız lazım
Sportif sakatlıklara da parantez açan Biçer, “Utku Kızılkaya ve Muhammed Yahya’nın sakatlıkları çok kısa süreliydi. 3-4 gün kontrol amaçlı beklettik. Tolga Yakut, Selman Çiftkanatlı ve Onurhan Uyanık’ın sakatlıkları 2-3 hafta sürdü. O isimleri de aramıza dahil ettik. En son Onurhan dahil oldu. Futbolcuların sakatlık süreçlerindeki kayıplarını tamamlamamız gerekiyor. Şu an Doğukan Ünal dışında tüm takım olarak antrenman yapabiliyoruz” ifadelerini kullandı.
 
Kolay olmayacak
“İlk hafta maçı öncesi takımdaki hava nasıl?” sorusunu Biçer, “Yalan bitti gerçek başlıyor. Bu hafta itibariyle tüm yaptığımız işlerin gerçeğe dönme noktası Pazar günkü maçla birlikte başlıyor.  İyi hazırlandık. Oyuncu grubuyla belirli bir noktaya geldiğimizi söyleyebilirim. Keyfimiz yerinde. Oyuncu arkadaşlar da keyif almaya başladı. Tüm takımlar için başlangıç zordur, ilk maç kolay olmayacak. Ama biz ilk maçı en iyi şekilde tamamlamak istiyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız” şeklinde yanıtladı.
 
Burası futbol şehri
Teknik Adam Biçer, “İlk yaptığımız basın toplantısında da dedik. İlk önce aşağı inişi durdurmak gerekiyor. Biz kendimizi motivasyon olarak buna hazırladık. Belirli bir noktaya kadar burada durabileceğimizi daha sonra basamak yapıp tekrar yukarı sıçrayabilecek süreci kendimize kazandırabileceğimize inanıyoruz. Endişeleri güvene çevirip şehri de arkamıza alabilirsek çok daha iyi yerlere gelebileceğimizi düşünüyorum. İlk maçımız deplasman. İnşallah iyi bir oyun ve iyi bir sonuçla döndüğümüz zaman ikinci maçta burası futbol şehri o tepkiyi olumlu anlamda göstereceğini biliyoruz” şeklinde konuştu.
 
Oyun modeli oturtmalıyız
“Nasıl bir Eskişehirspor izleyeceğiz” sorusuna Biçer, “Bizim öncelikle kendimize bir oyun modeli oturtmamız gerekiyor. Deplasman, iç saha ya da rakibe göre oyunsal değişikliklere gidebilmemiz için zamana ihtiyacımız var. Kalıp bir oyun oturtup o oyunun üzerinden devam etmemiz gerekiyor. Birinci amacımız en kötü şartlarda maçı başladığı gibi bitirmek. Ama bu demek değildir ki biz savunma oyunu oynayacağız. Biz kaybetmeden kazanmanın yollarını arayan bir takım olmak için mücadele edeceğiz. Bütün planımız genel anlamda bunun üzerine. Yediğimizden bir fazla atmak temel amacımız” dedi.
 
Derince maçı öncesi konuştu
Teknik Direktör Biçer, “Derince Belediyespor’u araştırdınız mı?” sorusu üzerine, “Hazırlık maçları olarak Bolu’da kamptaydılar. Genel olarak bir bilgimiz var. Kadrolarındaki oyuncular hakkında bilgimiz var. Hazırlık maçları süreçleri liglerin ilk maçları için ön bilgi elde etmek adına kolay olmuyor. Çünkü takımlarda çok değişiklikler oluyor. İlk maçta kendi oyunumuz üzerinden yola çıkacağız” ifadelerini kullandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat