YALNIZ DEĞİLİZ...

Gündem 17 Nisan 2022 16:14
Videoyu Aç YALNIZ DEĞİLİZ...
A
a

Kadın cinayetlerine ve kadına yönelik şiddete karşı mücadele eden Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Derneği'ne açılan davayı protesto eden kadınlar Ulus Anıtı önünde basın açıklaması yaptı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
EYLEM YAPTILAR
Kadın cinayetlerine ve kadına yönelik şiddete karşı mücadele eden Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Derneği'ne “kanuna ve ahlaka aykırı faaliyet yürütmek” suçlaması ile kapatma davası açıldı. Ulus Anıtı önünde toplanan kadınlar, açılan davayı ‘Asla yalnız yürümeyeceksin’, ‘Hayatıma, kararıma karışma’ sloganlarıyla protesto etti. Burada yapılan basın açıklamasına CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer, Jale Nur Süllü, Memleket Partisi Genel Başkan Vekili Gaye Usluer, Gazeteci Sedef Kabaş ve öldürülen kadınların aileleri ile birçok kadın katıldı.

HUKUKSUZ BİR DAVA
12 yıl önce öldürülen kadınların yakınları ile birlikte Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Derneği’ni kurduklarını söyleyen Belemir Niğdelioğlu, “İddiaları odur ki, derneğimize yönelik yapılan muhtelif şikayet dilekçeleri mahkemece kuvvetli suç şüphesi oluşturmuş. Söz konusu dilekçeler derneğimizin “kadın haklarını savunmak kisvesi altında aile mevhumunu yok sayarak aile yapısını parçaladığı” gibi somut hiçbir olguya dayanmayan yazılı başvurulardan oluşuyor. Ayrıca dosyada; dernek yöneticilerimize yönelik, davaya bile dönüşmemiş, suç oluşmamış soruşturmalar dahil bir dizi kolluk kayıtları listelenmiş. Bu hukuksuz ve hiçbir dayanağı olmayan iddialarla bizlere suç uydurmaya çalışmak mevcut hukuk düzeni açısından bile içler acısıdır. Tüm kamuoyu bilir ki; bu coğrafyada Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun önünde eylem yapmadığı adliye yoktur. Kadınlar susturulamaz. Kadınların mücadelesi durdurulamaz. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Derneğimize açılan bu davayı, yalnızca kendi mücadelemize yönelik bir saldırı olarak görmüyoruz. Bu saldırının tüm demokratik kamuoyuna yönelik bir saldırı olduğunu biliyoruz. Sanmasınlar ki bu hukuksuzluklara alışırız. Normalleştirmeyeceğiz, meşrulaştırmayacağız” dedi. HM
 
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir