YANLIŞ KARAR

Gündem 4 Ekim 2021 14:55
Videoyu Aç YANLIŞ KARAR
A
a

ESOGÜ’de uygulanacak olan turnike sistemine tepki gösteren Türk Eğitim Sen Eskişehir 2 Nolu Şube Başkanı Gürol Yer, “Eskişehir Osmangazi Üniversitesi yönetiminin taşıt tanıtım kartlarını ücretli olarak dağıtması yanlış bir karardır” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) yönetimi güvenli kampüs kapsamında giriş çıkışları kontrol altına almak için yeni bir düzenlemeye giderek, yaya ve araç geçişleri için bariyer ile turnike sistemleri koydu. Buralardan geçmek için ESOGÜ HGS etiketleri 30-50 lira arasında değişen fiyatlarla satılmaya başlandı. Sendikalar ise ESOGÜ Meşelik Kampüsü’nde yaptıkları basın açıklaması ile karara tepki gösterdi.

EŞİTLİK İLKESİNE AYKIRI
Uygulamanın eşitlik ilkesine aykırı olduğunu belirten Yer, “Anadolu Üniversitesi bu taşıt tanıtım kartları için personelinden herhangi bir ücret talep etmemiştir. Yine Eskişehir Teknik Üniversitesi plaka tanımlama sistemi kurarak çalışanlarına herhangi bir maliyet yüklememiştir. Diğer üniversitelerdeki durum böyle iken Eskişehir Osmangazi Üniversitesi yönetiminin taşıt tanıtım kartlarını ücretli olarak dağıtması yanlış bir karardır. Ayrıca ücretsiz olarak verilmesi gereken kartların akademik personele 50 TL, idari personele 30 TL olarak verilmesi kararı anayasanın eşitlik ilkesine aykırı,  ayrımcılık yaratan bir durumdur” diye konuştu.

İTİRAZ DİLEKÇESİ VERDİLER
Rektörlüğe itiraz dilekçesi verdiklerini söyleyen Yer, “Fakat yapmış olduğumuz görüşmelerde, yönetimin almış olduğu bu karardan vazgeçmeyeceği tarafımıza bildirilmiştir. Bunun üzerine üniversite yönetiminin bu konudaki kararına itiraz ettiğimizi, bu konudaki haklı taleplerimizi idari yargıya taşıyacağımızı siz basın mensupları aracılığı ile çalışanlarımıza ve kamuoyuna bildirmek isteriz” şeklinde konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat