YAPILANDIRMA İÇİN ACELE EDİN

Gündem 22 Eylül 2021 18:00
Videoyu Aç YAPILANDIRMA İÇİN ACELE EDİN
A
a

Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Çelik, Grup Müdürü İbrahim Bahadır Uygun ile birlikte Eskişehir Ticaret Odasını ziyaret ederek Başkan Metin Güler’le görüştü.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Başkan Çelik görüşmede; 7326 Sayılı Yapılandırma Kanunu’nun Cumhurbaşkanı kararıyla 30 Eylül 2021 tarihine kadar uzatıldığını hatırlatarak, “Vatandaşlarımızın vergi borçlarını ve kanun kapsamına giren trafik para cezası, öğrenim harcı gibi diğer kamu borçlarını yasanın getirdiği kolaylıklardan yararlanarak yapılandırmak için acele etmelerini istiyoruz” dedi.
Yapılandırma kapsamına giren borcu bulunan tüm mükelleflerin kanunun getirdiği kolaylıklardan yararlanmasını istediklerini belirten Başkan Çelik: “vatandaşlarımıza https://ivd.gib.gov.tr web adresindeki İnteraktif Vergi Dairesinden veya Vergi Dairesi Başkanlığımıza gelerek yapılandırılacak vergi veya sair kamusal borçları olup olmadığını öğrenmelerini ve borçları varsa kendilerine uygun peşin veya taksitli seçenekleri değerlendirerek bu kanundan faydalanmalarını tavsiye ediyoruz” şeklinde konuştu.
Başkan Ahmet Çelik ayrıca; söz konusu yapılandırma yasasının kesinleşmiş vergi borçlarının yanı sıra dava ve inceleme aşamasında ki vergi borçları için de önemli kolaylıklar sunduğunu ifade etti ve kanunla “matrah artırımı ve işletme kayıtlarının da düzeltilmesine imkân tanındığının” altını çizerek, Eylül ayı bitmeden vatandaşlarımızın ellerini çabuk tutması gerektiğini tekrar hatırlattı.
Ticaret Odası Başkanı Metin Güler’de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, 7326 sayılı Kanun dan mümkün olan en yüksek sayıda üyenin faydalanması için gerekli çalışma ve duyuruların yapıldığını ifade etti. HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat