Europen 09 2022 Desktop

YARALARI SARMAK İÇİN ÜRETİYORLAR

Gündem 23 Şubat 2023 15:31
Videoyu Aç YARALARI SARMAK İÇİN ÜRETİYORLAR
A
a

Eskişehir’de bulunan Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de Valilik ile Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde soba imalatı çalışmasına başladı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Öğrencisinden emekli öğretmenlerine kadar herkesin yer aldığı 40 kişilik ekip, bir haftandan kısa bir sürede, toplam 310 soba üretti. Bir tır dolusu tırın deprem bölgesine aktarıldığı çalışmalarda ikinci teslimatın hazır hale getirildi.

VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ
Atatürk Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Okul Müdürü İlhan Özata, deprem bölgesindeki vatandaşların ısınma ihtiyaçlarını karşılamak için kısa sürede özverili bir şekilde emekli öğretmelerinde dâhil olduğu 40 kişilik ekibin iki tır soba sevkiyatı yapıldığını aktardı. Bütün ekibin geceli gündüzlü çalıştığına dikkat çeken Müdür Özata, “6 Şubat tarihinde ülkemizin yaşadığı çok büyük bir acının hemen akabinde Milli Eğitim Bakanlığı’nın emirleri çerçevesinde, Eskişehir Vali’mizin ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzün koordinesinde bizler ne yapabiliriz diye toplantılar yaptık. Bizim okulumuzda Metal İşleri Bölümü’nde soba yapımına, Matbaa Bölümü’nde ise tuvalet kâğıdı ve havlu peçete yapımı için bize bu görevler verilmiş oldu. Çok çabuk zamanda ısınan ve tehlike saçmayan sobanın tasarımını yaparak hemen öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle sobanın yapım aşamasına girdik. Devletimiz bu süreçte bize ödenek gönderdi, bunun yanı sıra halkımızın da bu süreçteki duyarlılığı, imalat sırasındaki destekleri çok önemli oldu. Bize bu görev tebliğ edildiği andan itibaren alan öğretmenlerimizle ne yapabiliriz dediğimizde okulumuzun grubuna yazdık ve kimler çalışmak ister diye sorduk. Aşağı yukarı gönüllü olan 40 kişilik bir ekip ile geceli gündüzlü çalışarak çok kısa bir zamanda orada üşüyen vatandaşlarımıza bir çare olsun diye, bunun acelesiyle çalıştık. Okulumuzdan emekli olan metal işleri öğretmenleri, makine alanı öğretmenleri, yeni öğretmenler, eski emekli olanlar ve diğer alanlardan öğretmenler gelip ekibimize katıldı. Öğrencilerimiz de okulların kapalı olmasına rağmen ‘Öğretmenim biz de çalışabilir miyiz?’ diye okula geldiler. Biz de onları bu sürecin içerisine katarak 2 günde 200 tane sobayı tamamlamayı başardık. Onları gönderdikten sonra aynı ekibe ‘Buyurun arkadaşlar’ dediğimizde atölyeye yeniden gelip hiç ücret talep etmeden tamamen gönül rızası ile bu çalışmaları yaparak 110 tane sobayı teslim etmek için tırı bekliyoruz” dedi. İHA1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat