YARATICI DRAMAYLA EMPATİ YAPTILAR

Gündem 13 Aralık 2021 17:42
Videoyu Aç YARATICI DRAMAYLA EMPATİ YAPTILAR
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi atölye çalışmalarıyla gençlerin hafta sonlarını dolu dolu geçirmesini sağlıyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Gençlik Merkezi, Cumartesi günü “Girişimcilikte İş Var” söyleşisini gerçekleştirmesinin ardından, Pazar günü ise Yaratıcı Drama Atölyesi ile gençleri buluşturdu. Pandemi kuralları çerçevesinde yapılan atölye çalışmasını eğitmen Gökhan Başaran gerçekleştirdi. Yaratıcı dramanın günlük hayata entegre edilmesinin önemli olduğunu belirten Başaran, empati kurabilme yeteneğinin atölye çalışmasıyla geliştirildiğini ifade etti.
7’den 70’e herkese yaratıcı dramayı tavsiye eden Gökhan Başaran, “Dersimizde ele almış olduğunuz en önemli başlıklardan bir tanesi empati kurabilme yeteneği. Bu hem anda kalmamızı hem de karşı tarafın yerine kendimizi koyarak daha detaylı düşünebilme yelpazesi sunuyor. Ayrıca üzerine düştüğümüz hayal gücü ve uyum oyunları ile birlikte zihnimizi hayal dünyamızda serbest bırakırken anda kalarak diğer katılımcılarla da uyum sağlamayı hedefliyoruz. Yaratıcı drama hayatımızın bir parçası olan sanatın adeta işleniş biçiminin bir örneği gibi. Onu ne kadar işlemeye çalışırsak hayatımız o kadar anlamlı hale geliyor.” dedi. Atölyeye katılan gençler, Gençlik Merkezi’nin sıkı takipçisi olduklarını belirterek, ilgi alanlarına göre birçok etkinliğe katıldıklarını ve kendilerine bu imkânları sağladığı için Eskişehir Büyükşehir Belediyesine teşekkür ettiler. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir