Europen 09 2022 Desktop

YARDIM ETMELERİ GEREKİYOR!

Gündem 27 Şubat 2023 16:35
Videoyu Aç YARDIM ETMELERİ GEREKİYOR!
A
a

Bilecik Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı binasında; Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, CHP Bilecik İl Başkanı Mehmet Metin Yaşar, CHP Bilecik Merkez İlçe Başkanı Berna Pamukçu ve CHP Bozüyük İlçe Başkanı İhsan Ersel ile kameralar karşısına geçen Milletvekili Tüzün depremde yaşanan koordinasyon eksiliğine dikkat çekti ve eleştirilerde bulundu.

Milletvekili Tüzün “Üç yıl süre ile AFAD’dan Kızılay’dan AFAD’a bir tek çadır üretimi yapılmamış. Orada iki tane tesis boş duruyor, iki tane tesislerin çalışanlarına maaşları veriliyor. Ama maalesef Kızılay Çadır Üretim Tesisi AFAD’a bir tek çadır satmıyor. Türkiye’nin böyle bir gerçeğini sizinle paylaşmak durumundayız. Peki depremden sonra ne oluyor? İşte bu şirket anlayışı bir vatandaşı, yurttaşı müşteri görme anlayışı yüzünden AFAD Kızılay’daki çadırlara belki de el koyması gerekirken, Kızılay yine işi ticari olarak düşünüyor ve elindeki çadırları başta AHBAB ve diğer kuruluşlara satabiliyor. Türkiye’deki çürümüşlüğün Türkiye’deki kokuşmuşluğun ne hale geldiğini en somut örneğini görmüş oluyoruz.” dedi.

SAYISAL VERİLERİ GÖZ ÖNÜNE SERDİ
Diğer yandan ise Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı ile Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu deprem bölgesine yaptıkları yardım çalışmalarına ilişkin bilgi verdiler. Yardımların ise hala devam ettiği belirtildi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat