Europen 09 2022 Desktop

YARDIMLAR ULAŞIYOR...

Gündem 10 Şubat 2023 15:28
Videoyu Aç YARDIMLAR ULAŞIYOR...
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi afet bölgesine personel, araç gereç ve ekipman desteğini sürdürüyor. Depremin meydana geldiği 6 Şubat’tan bu yana 250 personelini afet bölgesine gönderen Büyükşehir Belediyesi, ekipman, araç, gereç ve insani yardımları da kesintisiz sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi ESKİ Genel Müdürlüğü, bölgede en temel ihtiyaç olan su konusunda ilk günden bu yana toplam 28 TIR pet şişe Kalabak suyunu depremzedelere gönderdi. Bölgede arama kurtarma faaliyetlerinde de görev alan uzman personeller, Hatay’da 5 kişinin enkazdan sağ kurtulması, çok sayıda evcil hayvanın da enkazdan çıkarılmasını sağladı. ESKİ Genel Müdürlüğü bölgede faaliyetlerini sürdürürken son olarak 2 adet bakım ve onarım aracı, 2 adet su tankeri ile 11 uzman personelini Kahramanmaraş ve Elbistan’a gönderdi. Ekipleri uğurlayan ESKİ Genel Müdürü Oğuzhan Özen, görevlerinde üstün başarılar diledi. 
Halk Ekmek A.Ş. ise deprem bölgesine roll ekmek göndermeye devam ediyor. Yaklaşık 50 bin adet roll ekmek ile 4 ton 160 çuval kömürü taşıyan araçlar Malatya’ya doğru hareket etti. Ayrıca Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler, ESTRAM, Gençlik ve Spor Hizmetleri, Sosyal Hizmetler, Park ve Bahçeler Dairelerinde de 30 personel Hatay İskenderun'a gitti. Ekipler burada yardımların dağıtılması ve koordinesinde görev yapacaklar. Büyükşehir Belediyesi’nin aralıksız süren çalışmalarıyla Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Malatya, Adıyaman olmak üzere depremden ağır hasar illerde yardımlar depremzedelere ulaşmaya devam edecek. HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat