Europen 09 2022 Desktop

YAŞADIĞIMIZ BU ACI DİNMEYECEK

Gündem 21 Şubat 2023 13:07
Videoyu Aç YAŞADIĞIMIZ BU ACI DİNMEYECEK
A
a

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremde Hatay’da bulunan evlerinin yıkılmasıyla 2 kızının enkaz altında hayatını kaybettiğini gözyaşlarıyla anlatan 56 yaşındaki Adem Çöllü, “Büyük kızım çökmüş küçük kız kardeşini kanatlarının altına almış” diyerek yürekleri dağladı.

KORKU DOLU ANLARI ANLATTI
Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesi’nde meydana gelen 7,7 şiddetindeki deprem sonucu 10 ilde yıkım meydana geldi. Hatay’da yaşayan Adem Çöllü de, Kırıkhan İlçesi’nde bulunan evinin yıkılması sonucu ailesiyle birlikte göçük altında kaldı. Enkazdan eşiyle birlikte kendi imkanlarıyla çıktıklarını fakat 21 ve 12 yaşlarındaki 2 kızın çıkamadığını söyleyen Adem Çöllü, yaşadıkları korku dolu anları İHA mikrofonuna anlattı. Eşiyle birlikte enkazdan çıktıktan sonra yardım için çevrede koşturduklarını fakat ortalıkta adeta can pazarı olduğunu belirten Adem Çöllü, bir süre sonra kurtarma ekiplerinin bölgeye geldiğini söyledi. Enkaz altında kalan Marmara Üniversitesi öğrencisi 21 yaşındaki Hatice Kübra’yı ve 12 yaşındaki Sevcan Nur’u kendi imkanlarıyla kurtaramadığını söyleyen Adem Çöllü, gözyaşlarına boğuldu. Arama kurtarma ekiplerinin çalışması sonucu molozların kaldırılmasıyla kızlarının cansız bedenleriyle karşılaştığını söyleyen acılı baba, “Büyük kızım çökmüş küçük kız kardeşini kanatlarının altına almış” dedi.

ÇOCUKLARIMI KURTARAMADIK
Enkazdan eşiyle birlikte yaralı halde çıktıktan sonra kızlarını kurtarmak için çaba gösterdiğini ancak kurtarma ekipleri gelmeden başarılı olamadığını belirten Adem Çöllü, “Deprem olduğunda enkaz altında kaldık. İki kızım vefat etti. Kübra kızım İstanbul Marmara Üniversitesinde okuyordu. Küçük kızım 12 yaşındaydı, meleğim benim. Eşimizle ikimiz enkaz altından kendi imkânlarımızla çıktık. Çıktığımızda çok yaralıydık. Eşimin çıktığında kafasından ağır yaralıydı. Benim de vücudumda çeşitli yaralar bulunuyordu. Yağmurda bir sağa bir sola koştuk ve imdat diye bağırdık. O an herkes kendi başının çaresiyle ilgileniyordu. Kimse yardım edecek durumda değildi. Daha sonra eşimle çıktığımız delikten çocuklarıma seslendim. Seslendiğimde sesi geliyordu. ‘Baba ayağım sıkıştı, çıkaramıyorum’ diyordu. ‘Tamam babam çıkartacağız merak etme’ dedim. Maalesef olmadı çıkaramadık. Daha sonra akut ekipleri geldi. Tepeden kırıcı aletle enkazı açtılar. Çocuklarımı çıkardılar ama çıkan cesetleriydi” dedi. İHA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat