Europen 09 2022 Desktop

YAYALARA ÖNCELİK...

Gündem 29 Eylül 2022 15:26
Videoyu Aç YAYALARA ÖNCELİK...
A
a

‘Trafikte Yaya Önceliği Kampanyası’ kapsamında Dumlupınar İlkokulu önünde gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız, amaçlarının trafik kazalarını en aza indirmek, mümkünse ortadan kaldırmak olduğunu söyledi.

TRAFİKTE YAYA ÖNCELİĞİ
İç İşleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyurulan ve 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen ‘Trafikte Yaya Önceliği Kampanyası’, Dumlupınar İlkokulu öğrencileri ile birlikte okul önünde bulunan yaya geçidinde düzenlendi. Etkinliğe Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız İl Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Durmuş Yöndem, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre katıldı. İlk olarak yaya geçidi kırmızı renge boyanarak trafikte yayaların öncelikli olduğuna dikkat çekildi. Daha sonra Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız ve beraberindeki öğrenciler, karşıdan karşıya geçti.

TRAFİKTE YAYALAR ÖNCELİĞİMİZ
Trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek istediklerini söyleyen Ayyıldız, “Bu etkinliğimiz yayalarımıza öncelik duruşu, hayata saygı duruşu anlamında. Önceliğimiz yayalar diyoruz. Yayalara öncelik vererek amacımız trafik kazalarını en aza mümkünse ortadan kaldırabilecek şeylere vesile olsun. Onun için hiç istemediğimiz trafikte hayat kaybını da ortadan kaldırmak ve buna vesile olabilecek bu uygulamaları zaman zaman sizlerle beraber yapıyoruz” diye konuştu. HM

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat