Europen 09 2022 Desktop

YENİ İHTİYAÇ LİSTESİ YAYINLANDI

Gündem 14 Şubat 2023 15:07
Videoyu Aç YENİ İHTİYAÇ LİSTESİ YAYINLANDI
A
a

Odunpazarı Belediyesi, deprem bölgesinden kente gelen depremzedeler için deprem koordinasyon iletişim merkezi kurdu.

Deprem bölgesinden Odunpazarı’na gelen vatandaşların ihtiyaçları, Halk Market aracılığı ile karşılanıyor. Odunpazarı’na gelen depremzedelerin ihtiyaçları doğrultusunda bir ihtiyaç listesi hazırlayan deprem koordinasyon iletişim merkezi, kıyafet ihtiyacının olmadığının altını çizdi. Yayınlanan ihtiyaç listesinde şu ürünler yer alıyor; “Yağ, bakliyat, makarna, konserve gıdalar, salça, çay, şeker, süt, kahvaltılık gıdalar, diş fırçası ve diş macunu, hijyenik ped, ıslak mendil, şampuan, tuvalet kağıdı, kağıt havlu, bebek bezi, bebek maması (1,2,3,4 numara) ve bebek şampuanı.” 

DAYANIŞMA ÇAĞRISI
Deprem bölgesinden gelen vatandaşlara destek olmak isteyenler, listede yer alan ürünleri Gökmeydan Mahallesinde bulunan Halk Market’e teslim edebilir. Deprem bölgesinden Odunpazarı’na gelen vatandaşlar ise ihtiyaçları doğrultusunda 0 530 314 56 14, 0 530 314 56 31, 0 530 314 56 49 numaralı telefonları arayarak yardım talebinde bulunabilir. “Yaraları bilirlikte saracağız” diyen Halk Market yetkilileri, deprem bölgesinden gelen vatandaşların yanında olmayı sürdüreceklerinin altını çizdi. 121 ailenin Halk Market’te başvuru yaptığı belirten yetkililer, 72 ailenin ihtiyaçlarının karşılandığını vurguladı. Geri kalan ailelere en kısa sürede ihtiyaçlarının ulaştırılacağını kaydeden yetkililer, daha çok aileye ulaşmak için yardımsever Odunpazarılılara dayanışma çağrısında bulundu. 

ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
Diğer taraftan; deprem haberinin duyulmasıyla derhal bölgeye hareket eden Odunpazarı Belediyesi’nin arama kurtarma ekibi OBAK, Hatay’daki arama-kurtarma çalışmalarını sürdürüyor. Antakya'nın Odabaşı Mahallesi'nde toplam 18 kişiyi enkaz altından sağ olarak çıkaran OBAK ve Odunpazarı Belediyesi Zabıta Ekibi, depremin 8. gününde AFAD'ın koordine ettiği Mobil Hızlı Müdahale Ekiplerine dahil oldu. OBAK ve Odunpazarı Belediyesi Zabıta Ekipleri, diğer ekiplerle koordine halinde arama-kurtarma çalışmalarına devam ediyor. HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat