YENİ NESİL MOTORLARI İNCELEDİLER

Gündem 4 Temmuz 2022 15:17
Videoyu Aç YENİ NESİL MOTORLARI İNCELEDİLER
A
a

Yan sanayi ve makine imalatı sektöründeki üyelerle birlikte Ford Otosan’ı ziyaret eden ETO Başkanı Metin Güler, Eskişehir’deki KOBİ’lerin Ford Otosan’ın üretim potansiyelinden daha çok yararlanmasını istediklerini söyledi.

Eskişehir Ticaret Odası’nın makine imalatı, talaşlı imalat ve yan sanayi sektöründe faaliyet gösteren üyeleri İnönü’de üretim yapan Ford Otosan’ı ziyaret etti. Ziyarete ETO Başkanı Metin Güler, Başkan Yardımcısı Ali Koşar ve Meclis Üyesi Ali Ateş de eşlik etti. Ford Otosan Eskişehir Fabrikası Lideri Fırat Elhuseyni ile bir araya gelen ETO Başkanı Metin Güler ve Başkan Yardımcısı Ali Koşar fabrika hakkında bilgi aldı. Ford Otosan Dijital Servisler ve Ürünler Sorumlusu Ömer Ersoy Alanyalı ile birlikte tesislerdeki üretim bantlarını ziyaret eden ETO Başkanı Metin Güler ve beraberindeki heyet, Türk mühendisler tarafından tasarlanan ve fabrikada imal edilen yeni nesil dizel motor Ecotorq’u da inceledi.

POTANSİYELİNİ DEĞERLENDİRMELİ
Ziyaret hakkında değerlendirmede bulunan ETO Başkanı Metin Güler, üyelerin işbirliği imkanını artırmak, sektörel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla oda olarak iş gezileri gerçekleştirdiklerini belirterek, Ford Otosan’ı da bu kapsamda ziyaret ettiklerini söyledi. Ford Otosan’ın hem Eskişehir’in hem ülkemizin önde gelen üretim üslerinden biri olduğunu, ihracatta da istihdamda da çok önemli bir yeri bulunduğunu belirten Güler, yan sanayi alanında imalat yapan firmaların da bu potansiyelden daha çok yararlanmasını amaçladıklarını kaydetti. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat