YEREL TOHUM TAKAS GÜNLERİ BAŞLADI

Gündem 8 Mart 2023 16:18
Videoyu Aç YEREL TOHUM TAKAS GÜNLERİ BAŞLADI
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yerel Tohum Üretim Merkezi’nde üretilen yerel tohumlar, Tohum Takas Günleri ile vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. Son olarak Mahmudiye, Sarıcakaya, Alpu ve Günyüzü ilçelerindeki dağıtımlara vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekiplerince gerçekleştirilen Tohum Takas Günleri, Seyitgazi ve Beylikova’nın ardından Mahmudiye ile devam etti. Dağıtıma katılan ve burada bir konuşma yapan Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan,  “Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen hocamızın tarıma ve üretime verdiği destek çok kıymetli, çok teşekkür ediyoruz. Milli ve yerli olmak icraatla olur. Özellikle yerel tohum meselesi milli bir mesele. O nedenle başta Hocamıza, değerli ekibine ve etkinliğe katılan ilçemizin kıymetli halkına çok teşekkür ederim.” dedi.
Mahmudiye’den sonra Sarıcakaya, Alpu ve Günyüzü ilçelerinde de tohum takas etkinliği düzenlendi. İlçe pazar alanlarında kurulan standa vatandaşlar büyük ilgi gösterirken, vatandaşlara binlerce yerel tohum dağıtıldı. Vatandaşlar yerel tohumun çok önemli olduğunu belirterek çalışmada emeği geçenlere teşekkür ettiler. Tohum Takas Günleri kapsamında 9 Mart’ta Mihalgazi’de, 10 Mart’ta Çifteler’de, 11 Mart’ta Mihalıççık’ta, 16 Mart’ta Han’da, 23 Mart’ta İnönü ilçesinde ilçe pazaryerlerinde vatandaşlara tohum dağıtımları yapılacak. Kent merkezinde ise Üretici Marketlerde 14-18-21 ve 25 Mart’ta tohum takas etkinliği düzenlenerek tohumlar vatandaşla buluşacak. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat