YERLİ AŞI İÇİN RANDEVULAR YARIN AÇILIYOR!

Gündem 29 Aralık 2021 22:20
Videoyu Aç YERLİ AŞI İÇİN RANDEVULAR YARIN AÇILIYOR!
A
a

Yerli aşı TURKOVAC yarından itibaren şehir hastanelerinde yaptırılabilecek. Bakan Koca, "Önceki aşılarınızın türü ne olursa olsun hatırlatma dozunuzu TURKOVAC ile olabilirsiniz" açıklamasını yaptı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplandı. Toplantıda, artan vaka sayıları, hatırlatma dozu ile Omicron varyantının yayılma hızı ve yeni önlemler ele alındı.
Bakan Koca, toplantı sonrası Twitter hesabından açıklama yaptı. Yerli aşı TURKOVAC'ın yarından itibaren şehir hastanelerinden başlayarak uygulanacağını anlatan Koca, "Önceki aşılarınızın türü ne olursa olsun hatırlatma dozunuzu TURKOVAC ile olabilirsiniz" sözlerine yer verdi. 
 

"Tedbirlerde değişiklik olmayacak"
Açıklamada, son bir haftada günlük vaka sayılarında artışın belirginleştiği de anlatıldı. "Vaka sayılarındaki artışın temel sebebi kapalı ortamlarda geçirilen sürenin artması ve Omicron varyantının hızla bulaşıyor olmasıdır. Vaka sayılanındaki artış hastaneye yatışlara yansımamıştır. Benzer şekilde son dönemde hastalığa yakalananlarda zatürre oranında bir artış görülmemiştir. Bu konu yakından takip edilmektedir. Omicron varyantının hızlı bulaşıyor olması tedbirlerde değişikliğe sebep olmamaktadır. Daha hızlı bulaşan bu yeni varyanta karşı kişisel tedbirlerin önemi son derece artmıştır. Maske kullanımı hastalığın kişiye bulaşmasını değil hasta kişinin hastalığı başkasına bulaştırmasını engellemeye yaramaktadır. Maske kullanmak karşımızdaki kişiyi korumak için büyük bir sorumluluktur."
Maske kullanımından taviz verilmemesi vurgulanan açıklamada, hatırlatma dozunun önemi de hatırlatıldı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir