Europen 09 2022 Desktop

YERLİ MALI HAFTASINDA RENKLİ ZİYARET

Gündem 14 Aralık 2022 14:22
Videoyu Aç YERLİ MALI HAFTASINDA RENKLİ ZİYARET
A
a

Ülkemizde her yıl 12-18 Aralık tarihlerinde kutlanan Yerli Malı Haftası sebebiyle Çocuk Hakları Birimi 5-6 yaş grubu çocuklarla birlikte Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Üretici Marketine renkli bir ziyaret gerçekleştirdi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Çocuk Hakları Birimi tarafından çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlendiği etkinliklere ara vermeden devam ediyor.
Bu kapsamda ülkemizde her yıl 12-18 Aralık tarihlerinde kutlanan Yerli Malı Haftası sebebiyle Çocuk Hakları Birimi, 5-6 yaş çocuklarla birlikte Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Üretici Marketine bir ziyaret programı düzenledi.
Etkinlikte çocuklar, kartonlardan yaptıkları ve üzerine çeşitli meyvelerin resimlerini yapıştırdıkları taçları taktılar. Burada çocuklar, “Yerli malı nedir? Neden yerli malı kullanmalıyız? Üretmek neden önemli?” gibi soruların yanıtlarını Üretici Market yetkililerinden öğrendiler.
Çocuk Hakları Birimi yetkilileri, etkinlikler hakkında bilgi almak isteyenlerin 0538 876 3873 numaralı telefondan kendilerine ulaşabileceklerini belirttiler. HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat