Europen 09 2022 Desktop

YERYÜZÜ EKOLOJİ OKULU ATÖLYELERİ BAŞLIYOR

Gündem 2 Mart 2023 14:29
Videoyu Aç YERYÜZÜ EKOLOJİ OKULU ATÖLYELERİ BAŞLIYOR
A
a

Tepebaşı Belediyesi’nin, Sakin Okul Eğitim Kültür ve Sanat Derneği ile birlikte hayata geçirdiği Yeryüzü Ekoloji Okulu Projesi, kentte yaşayan insanlar ve özellikle çocuklar için deney, gözlem ve eğitim alanları sunmayı sürdürüyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Tepebaşı Belediyesi Hizmet Binası yanında hazırlanan alanda faaliyetlerini gerçekleştiren Yeryüzü Ekoloji Okulu; doğayla ilişki kurmayı, doğaya erişimi, bir arada yaşama kültürünü, sürdürebilirliği, yerel ekosistemle oynamayı, toplumsal aktivizmi, mekanı tanımayı ve mekan bilincini ön plana çıkarmayı amaçlıyor.
Yeryüzü Ekoloji Okulu’nda 6 Mart’ta başlayacak atölye çalışmaları arasında; Oryantring Atölyesi (8-10 yaş), yaratıcı düşünme atölyesi (8-9 yaş), masal anlatıcılığı atölyesi (8-10 yaş) taş boyama atölyesi (6-8 yaş) origami atölyesi (7-10 yaş) ileri dönüşüm atölyesi (8-10 yaş) adlı atölyeler gerçekleştirilecek. Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, kontenjanların sınırlı olduğu ve 4 hafta sürecek atölyeler hakkında bilgi almak isteyenlerin, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne 0 (222) 211 40 00 / 3085-3087 numaralı telefondan ulaşılabileceğini bildirdi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat