Yeryüzü Ekoloji Okulu şubat atölyeleri başlıyor

Gündem 29 Ocak 2023 14:28
Videoyu Aç Yeryüzü Ekoloji Okulu şubat atölyeleri başlıyor
A
a

Tepebaşı Belediyesi ile Sakin Okul Eğitim Kültür ve Sanat Derneği iş birliğinde hayata geçirilen Yeryüzü Ekoloji Okulunda ücretsiz olarak gerçekleştirilen atölye çalışmaları çerçevesinde şubat ayı programı başlıyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Tepebaşı Belediyesinin, Sakin Okul Eğitim Kültür ve Sanat Derneği ile birlikte hayata geçirdiği Yeryüzü Ekoloji Okulu Projesi, kentte yaşayan insanlar ve özellikle çocuklar için deney, gözlem ve eğitim alanları sunmayı sürdürüyor. Tepebaşı Belediyesi Hizmet Binası yanında hazırlanan alanda faaliyetlerini gerçekleştiren Yeryüzü Ekoloji Okulu, doğayla ilişki kurmayı, doğaya erişimi, bir arada yaşama kültürünü, sürdürebilirliği, yerel ekosistemle oynamayı, toplumsal aktivizmi, mekânı tanımayı ve mekân bilincini ön plana çıkarmayı amaçlıyor.
Yeryüzü Ekoloji Okulunda şubat dönemi atölye çalışmaları arasında, doğanın dili (7-10 yaş), okuyarak doğanın izini sürüyorum (11-14 yaş), renklerin dili ebru atölyesi (11-14 yaş), ebeveynlik atölyesi (18 yaş ve üstü), toprağın dili seramik atölyesi (7-10 yaş) ve muzun DNAsını çıkaralım (11-14 yaş) adlı atölyeler gerçekleştirilecek.
Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, 6-28 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek, kontenjanların sınırlı olduğu ve 4 hafta sürecek atölyeler hakkında bilgi almak isteyenlerin, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğüne 0 (222) 211 40 00 / 3087 numaralı telefondan ulaşılabileceğini bildirdi. İHA

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat