YERYÜZÜ EKOLOJİ OKULUNDA ATÖLYE ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Gündem 9 Ağustos 2021 17:10
Videoyu Aç YERYÜZÜ EKOLOJİ OKULUNDA ATÖLYE ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
A
a

Tepebaşı Belediyesi ile Sakin Okul Eğitim Kültür ve Sanat Derneği iş birliğinde hayata geçirilen Yeryüzü Ekoloji Okulu Projesi kapsamında gerçekleştirilen atölye çalışmaları devam ederken, kayıtlar ise haftalık olarak yenileniyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Tepebaşı Belediyesi’nin, Sakin Okul Eğitim Kültür ve Sanat Derneği ile birlikte hayata geçirdiği Yeryüzü Ekoloji Okulu Projesi, kentte yaşayan insanlar ve özellikle çocuklar için deney, gözlem ve eğitim alanları sunmayı sürdürüyor. Tepebaşı Belediyesi Hizmet Binası yanında hazırlanan alanda faaliyetlerini gerçekleştiren Yeryüzü Ekoloji Okulu; doğayla ilişki kurmayı, doğaya erişimi, bir arada yaşama kültürünü, sürdürebilirliği, yerel ekosistemle oynamayı, toplumsal aktivizmi, mekanı tanımayı ve mekan bilincini ön plana çıkarmayı amaçlıyor. Normalleşme süreci ile Yeryüzü Ekoloji Okulu’nda düzenlenen atölye çalışmaları arasında; Masal Gecesi (6-12 yaş), Oyun Gecesi (9-15 yaş), Sinema Gecesi (7 yaş ve üzeri), Oyunlarla Geri Dönüşüm (6-12 yaş), Sürdürülebilir Yaşam ve İklim (7-12 yaş) ile Kompost Atölyesi (9-12 yaş) yer alıyor. 

ÇOCUK YOGASI BAŞLIYOR
Devam eden atölye çalışmalarının yanı sıra önümüzdeki günlerde Çocuk Yogası Atölye çalışmaları başlayacak. Bu çalışmalar, 3-5 yaş ebeveyn gurubu ve 4-6 yaş çocuklara yönelik iki grup halinde düzenlenecek. 4 hafta sürecek 4-6 yaş grubu için tek seferlik kayıt alınırken, 3-5 yaş ebeveyn grubunun kayıtları ise haftalık olarak yenilecek.

KAYITLAR HAFTALIK YENİLENİYOR
Öte yandan Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, atölye çalışmaları kayıtlarının haftalık olarak yenileneceğini belirtti. Kontenjanların sınırlı olduğu atölyeler ve yapılan atölye çalışmaları hakkında bilgi almak isteyenlerin, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne 0 (222) 211 40 00 / 3081-3085 numaralı telefondan ulaşılabileceğini bildirdi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat