Europen 09 2022 Desktop

YUNUS EMRE SERGİSİ AÇILDI

Gündem 8 Kasım 2022 17:19
Videoyu Aç YUNUS EMRE SERGİSİ AÇILDI
A
a

Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Sanatlar Bölümü ve Yunus Emre Enstitüsü iş birliği ile düzenlenen “14. Uluslararası Anadolu Kaligrafi ve Tipografi Etkinliği”nin açılış konferansı Kongre Merkezi Salon Anadolu’da gerçekleştirildi.

Güzel Sanatlar Fakültesi ve Engelliler Entegre Yüksekokulu öğrencilerinin sektörün önde gelen isimleri ile buluştuğu etkinliğe Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Duygu Kahraman, Grafik Sanatlar Bölüm Başkanı Prof. Sevim Selamet’in yanı sıra çok sayıda akademisyen katılım gösterdi. Yunus Emre Sergisinin açılışı ise Anadolu Üniversitesi Çağdaş Sanatlar Müzesi’nde gerçekleştirildi.

Türkiye’den ve dünyadan 68 sanatçı ve tasarımcının eserlerine yer verilen serginin açılış törenine Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Rahmi Atalay, Grafik Sanatlar Bölümü Başkanı Prof. Sevim Selamet, Çağdaş Sanatlar Müzesi Müdürü Prof. Rıdvan Coşkun’un yanı sıra çok sayıda öğretim üyesi ve öğrenci de katılım gösterdi. İHA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat