YUNUS EMRE YILI ÖZEL KONSERİ

Gündem 5 Aralık 2021 15:20
Videoyu Aç YUNUS EMRE YILI ÖZEL KONSERİ
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası ve Şehir Tiyatrolarının Eylül ayında seyirci ile buluşturduğu Yunus Emre Yılı Özel Konseri, yoğun istek üzerine tekrar sahnelendi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
2021 yılı, Türk dili ve kültürünün en önemli şahsiyetlerinden Yunus Emre’nin vefatının 700. yıl dönümü. UNESCO tarafından anma ve kutlama yıl dönümleri arasına Yunus Emre'nin de seçilmesi sebebiyle Eskişehir’in en önemli değerlerinden biri olan Yunus Emre, düzenlenen konser ile bir kez daha anıldı. Ünlü halk şairinin şiir ve yazılarından yola çıkılarak hazırlanan ve senfoni orkestrası eşliğinde sahnelenen Yunus Emre Yılı Özel Konseri, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezinde düzenlendi. Anma konserine Eskişehirliler büyük ilgi gösterdi.
Müziklerin düzenlemesini ve Orkestra Şefliğini Eray İnal'ın üstlendiği konserin rejisörlüğünü Murat Atak yaptı. Konserde Devlet Opera ve Bale Sanatçıları Nurdan Küçükekmekçi, Ezgi Karakaya, Emre Akkuş, Mehmet Yılmaz; Kültür Bakanlığı Türk Müziği Sanatçıları Süleyman Yardım ve Özgür Şarman sanatseverlere müzik ziyafeti yaşattı. Konserde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları sanatçıları Özlem Akdoğan, Devrim Ö. Akın ve H. Tolga Tümer de performansları ile sanatseverleri kendilerine hayran bıraktılar.
3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde izleyici ile buluşan konserde, izleyiciler, “ Sevgi Varsa Engel Yoktur!” yazısı ile karşılandı. Konseri en önde izleyen engelli izleyiciler ise, bu güzel sürpriz için Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederek, kendilerine her zaman salonda yer ayırdıkları için yetkililere teşekkür ettiler. Konser sonrasında sanatçıları sahnede tebrik eden Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce,  sanatçılara tebrik plaketlerini takdim etti. Yunus Emre Yılı Özel Konseri bir sonraki programında ise 11 Aralık Cumartesi günü  Ankara’da, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Ana Salonunda saat 20.00’de sahnelenecek. HM
 
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir