Europen 09 2022 Desktop

YURTLARDAN ÇIKTILAR

Gündem 14 Şubat 2023 11:12
Videoyu Aç YURTLARDAN ÇIKTILAR
A
a

Üniversitelerin uzaktan eğitime geçmesi nedeniyle KYK yurtlarından eşyalarını almaya gelen üniversite öğrencileri, uygulamalı dersleri olduğunu, uzaktan eğitimle bir şey öğrenemeyeceklerini söyledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
EŞYALARINI TOPLADILAR
Kahramanmaraş merkezli depremler sonucunda on binlerce insan evsiz kaldı.Çareyi depremzedeleri öğrenci yurtlarına yerleştirmekte bulan yetkililer, tüm Türkiye’de üniversitelerde uzaktan eğitime geçilmesine kararını verdi. Söz konusu kararın ardından Eskişehir’de KYK yurtlarında kalan öğrenciler, eşyalarını almak için yurtlara akın etti. Aileleri ile birlikte Eskişehir’e gelen üniversite öğrencileri, eşyalarının tamamını kaldıkları yurtlarından çıkardı. 

YÜZ YÜZE EĞİTİM İSTİYORUZ

Büyükdere Mahallesi’nde bulunan Bala Hatun Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan öğrenciler, uzaktan eğitim kararının yanlış olduğunu söyledi. Birçok dersin uygulamalı olduğunu belirten öğrenciler, ilk etapta olmasa bile yakın zamanda tekrar yüz yüze eğitime geçilmesi gerektiğini ifade etti.Ağrı’dan eşyalarını boşaltmaya gelen üniversite öğrencisi Semra Turhan, “Uzaktan eğitim istemiyorum. Etkileyecek. Bugün geldim akşam döneceğim” dedi.

HİÇBİR ŞEY ÖĞRENEMEYECEĞİZ

 Uzaktan eğitimin verimli olmayacağını söyleyen Semiha Belli, “Uygulamalı derslerimiz var. Endüstriyel tasarım okuyorum. Bir anlamı olmayacak. Hiçbir şey öğrenemeyeceğiz. Biz uzaktan eğitim istemiyoruz” dedi. SemihaBelli’nin birlikte geldiği yakını, devletin KYK yurtlarından önce otelleri depremzedelere açması gerektiğini ya da konteyner kentler kurmasının daha doğru olduğunu söyledi.

BEN YÜZ YÜZE İSTERDİM

Yüz yüze eğitimi tercih ettiğini söyleyen üniversite öğrencisi Şevval Ağırman, “Ankara’dan geldim. Şu anki duruma yapacak bir şey yok. Mecburuz. Birinci sınıfım. Ben yüz yüze isterdim. Ama depremzedeleri de düşünmek lazım” diye konuştu.

UZAKTAN EĞİTİM İSTEMİYORUM

Uzaktan eğitim istemediğini söyleyen Dilara Akgün, “Manisa Salihli’den geldim. Eşyalarımı aldım. Uzaktan eğitim istemiyorum. İş bakacağım artık. Bütün eşyalarımı aldım. Kimse istemiyor ki uzaktan eğitim” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat