YÜZLERCE ÇOCUĞA UMUT OLACAK

Gündem 9 Mayıs 2022 16:34
Videoyu Aç YÜZLERCE ÇOCUĞA UMUT OLACAK
A
a

Hilal Bingöl Gündüz Bakımevi ve Kreşi'nin açılışında konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, "Odunpazarı Belediyesi'nin bu yıl içinde açacağı 4 tane kreş daha var. Hepsinin bağışçılarına teşekkür ediyorum" dedi.

"HİLAL ÇOCUKLARI ÇOK SEVERDİ"
Odunpazarı Belediyesi tarafından Gökmeydan Mahallesi'ne yapılan Hilal Bingöl Gündüz Bakımevi ve Kreşi'nin açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru, CHP Eskişehir İl Başkanı Recep Taşel, kreş bağışları Nilgün ve Çetin Bingöl, belediye bürokratları, meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Kreşe Nilgün ve Çetin Bingöl'ün 2017 yılında hayatını kaybeden kızları Hilal Bingöl'ün adı verildi.  Açılışta konuşan Nilgün Çetin, "Bugün biricik sevgili kızımızın aramızdan ayrılışının üzerinden beş yıl geçti. Kelimeler kifayetsiz kalıyor. Öyle güzel oluşumlar oluyor ki, bugün gibi, bugünlere daha farklı anlamlar katıyor. Bugün açılan kreş bizim için iki mana taşıyor. Birincisi evladımızın adını yaşatmak. Ama sadece bu değil. Hilal çocukları çok severdi. Burada inanıyorum yüzlerce çocuğu olacak. İkincisi ise, Halil Cibran, 'Çocuklarımız bize emanettir' der. Bu oluşumda toplumsal sorumluluğa ufak bir katkıda bulunduysak ne mutlu bize. Buradan Atatürk sevgisi olan, çağdaş, farkındalığı olan, insanı, doğayı, çevreyi, hayvanı seven bireylerin yetişmesi dileğiyle hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

"BİNLERCE HİLAL YETİŞECEK"
Bingöl ailesine kreşe verdikleri katkıdan dolayı teşekkür eden Kazım Kurt, "Şu anda açmakta olduğumuz kreş bizim her mahalleye bir kreş sözümüzün bir parçasıdır. Buna verdikleri katkı nedeniyle Bingöl ailesine çok teşekkür ediyorum. Acılarını paylaşıyorum. Elbette bu acıyı dindirmek mümkün değil ama sabredeceğiz ve burada yüzlerce, binlerce Hilal'i yetiştireceğiz. Her mahallede bir kreş ihtiyacının olduğu kesin. Bunu devlet yapamıyorsa biz elimizi taşın altına koyup gerçekleştirmeye çalışacağız. Bizim de gücümüz yetmez, sizlerin katkısını bekliyoruz. Eskişehir'de kendine sosyal sorumluluk anlamında bir görev yükleyen herkesin bu projeye katlı sunması gerekir diye düşünüyorum. Odunpazarı Belediyesi'nin bu yıl içinde açacağı 4 tane kreş daha var. Hepsinin bağışçılarına teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

AÇILIŞA ÖZEL GÖSTERİ 
Açılış konuşmasının ardından Başkan Kurt, Hilal Bingöl’ün anne ve babasına teşekkür plaketi takdim etti. Açılış töreninde Hilal Bingöl Gündüz Bakımevi ve Kreşi öğrencileri şiirler okuyarak, dans gösterileri yaptı. Çocukların gösterilerinin ardından da Başkan Kurt, anne Nilgün Bingöl,  baba Çetin Bingöl ile birlikte diğer katılımcılar, kurdele keserek kreşin açılışını yaptı. Açılışın ardından Başkan Kurt, baba ve anne Bingöl ile birlikte Hilal Bingöl Gündüz Bakımevi ve Kreşini gezdi. HM
 
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir