Europen 09 2022 Desktop

ZAFERİN 102.YILI

Gündem 8 Ocak 2023 16:09
Videoyu Aç ZAFERİN 102.YILI
A
a

İnönü Savaşları’nın 102. Yılı anısına Bilecik’in Bozüyük İlçesi’nde her yıl olduğu gibi bu yılda ‘Geleneksel Mertristepe Zafer ve Şehitleri Anma Yürüyüşü’ gerçekleştirildi.

CEPHE HATTI
Bozüyük Belediyesi, AKUT ve Bozüyük Kent Konseyi’nin öncülüğünde bu yıl 15’incisi gerçekleşen yürüyüş kapsamında bin 500 kişi, bugün soğuk ve sisli havaya rağmen Naredere mevkiinden başlayarak Metristepe’ye kadar uzanan 8 kilometrelik güzergahı yürüdü. Metristepe Şehitler Anıtı’nda son bulan yürüyüş ile ilgili açıklamalarda bulunan Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu şunları söyledi: “Metristepe 1. İnönü Savaşları’nın komutanca izlendiği merkezdir. İnönü Savaşları aslında adına karargâh İnönü olduğu için oradan alıyor. Aslında tüm cephe hattı Bozüyük ve köyleridir. Bozüyük üç kere kurtuluş mücadelesi vermiştir. Atalarımızdan böyle bir emaneti aldık. Bizde Bozüyük’ümüzün girişine ve çıkışına, ‘Milletin makus talihinin yenildiği yer’ ibaresini slogan olarak sürekli asıyoruz. 15’incisini yaptık, çok mutluyuz. İnşallah önümüzdeki yıllarda gelecek kuşaklarımız da bunu sürdürürler diye düşünüyorum.”

 “SOĞUĞA RAĞMEN BİSİKLETLE GELDİK”
Eskişehir Bisikletliler İl Temsilcisi Özlem Sakarya ise, “Her sene olduğu gibi bu sene de soğuğa rağmen bisikletle geldik Metristepe’ye şehitlerimizi anmaya. Buradayız arkadaşlarla birlikte.” şeklinde konuştu. ‘15’inci Geleneksel Mertristepe Zafer ve Şehitleri Anma Yürüyüşü’ Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile son buldu. HM 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat