Europen 09 2022 Desktop

ZAMLARDAN BIKTIK

Gündem 14 Aralık 2022 16:08
Videoyu Aç ZAMLARDAN BIKTIK
A
a

Türkiye Değişim Partisi(TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül Bilecik M Tipi Cezaevi önünden kader mahkumlarına yönelik af talebinde bulundu.

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, yurt gezileri kapsamında Bilecik’e geldi. Partililerden oluşan bir heyet ile birlikte Bilecik M Tipi Cezaevi önüne giden Genel Başkan Sarıgül, genel bir af talebinde bulundu.

İÇİME SİNDİREMİYORUM
Genel Başkan Sarıgül, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun hapis ve siyasi yasak talebiyle yargılandığı dava hakkında da değerlendirmelerde bulundu. “Siz bugün Asgari Ücret’e büyük bir zam verdiniz, arkasından arka arkaya zamlar geliyorsa inanın ki, o Asgari Ücret’in hiç kimseye faydası yok” diyen Sarıgül Asgari Ücret’e ilişkin yaptığı değerlendirmede ise şunları söyledi: “Asgari Ücret ile Türkiye Değişim Partisi iktidarın da kuracağımız ekonomik konsey dört ayda bir Asgari Ücret’i güncelleyecek. Yani hayat pahalılığı yükseliyorsa Asgari Ücret’te ona göre yükselecek. Siz bugün Asgari Ücret’e büyük bir zam verdiniz, arkasından arka arkaya zamlar geliyorsa inanın ki, o Asgari Ücret’in hiç kimseye faydası yok.”
Genel Başkan Sarıgül, ardından Bilecik merkeze geçerek esnaf ile bir araya geldi. Sarıgül’e; Genel Başkan Yardımcıları, Coşkun Ağaryılmaz  ve Hasan Şişli’nin yanı sıra TDP Bursa İl Başkanı Bekir Yılmaz ile TDP Kütahya İl Başkanı Gülçin Hızarcıoğlu da eşlik etti. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat