Europen 09 2022 Desktop

ZİRAİ EĞİTİMLERE YOĞUN İLGİ

Gündem 10 Mart 2023 16:58
Videoyu Aç ZİRAİ EĞİTİMLERE YOĞUN İLGİ
A
a

Büyükşehir Belediyesi ve TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi işbirliğiyle düzenlenen “Kent Bahçeciliği” eğitimi vatandaşların yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından sürdürülebilir ve verimli bir tarım yapılması amacıyla düzenlenen eğitim çalışmaları aralıksız sürüyor. Bu kapsamda Eskişehir’de faaliyet gösteren çiftçilere ve tarımsal üretime ilgi duyan vatandaşlara eksik olduklarını düşündükleri ya da merak ettikleri alanlarda kendilerini geliştirmelerini amaçlayan, “Çiftçi ve Kentli Üreticilere Eğitim” protokolü ile eğitimler verilmeye devam ediliyor.

KENT BAHÇECİLİĞİ ANLATILDI
TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi işbirliğiyle düzenlenen “Kent Bahçeciliği” eğitimi, Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salon’da Ziraat Mühendisi Eren Çağdaş’ın sunumu ile gerçekleştirdi. Eren Çağdaş sunumunda, “Sebze ve meyve üzerindeki ilaç kalıntısının sorgulanması, arının tozlaşmada önemi, sıcaklığa duyarlı sebze ve meyveler, üretim sürecindeki hastalık ve zararlılar ile ekim dikim yerlerinin hazırlanması, kompost yapımı” gibi konularda önemli bilgiler aktardı. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat