Moderatörlüğünü Atatürkçü Düşünce Derneği Eskişehir Şube Danışma Kurulu Başkanı Eğitimci-Yazar Tarık Sayer’in yaptığı panelde; Dokuz Eylül Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Doğan Göçmen ile İlahiyatçı-Eğitimci ve Yazar Cemil Kılıç konuşmacı olarak yer aldı. Tepebaşı Belediyesi Özdilek Sanat Merkezi’nde gerçekleşen panel de ES TV mikrofonuna konuşan Eğitim İş Sendikası Eskişehir Şubesi Sekreteri Fatma Eryılmaz, “ Panelimiz cumhuriyetin 100’üncü yılı münasebetiyle “100’üncü yılında Cumhuriyetimizi Anlamak” konulu bir panel olacak. Ve burada hocalarımızın anlatacağı ahlaki değerlerimiz üzerine cumhuriyetin ahlaki değerleri  konuşulacak. Cumhuriyet döneminden başlayarak günümüze kadar Türkçe'nin dilin kullanımı, dinin nerelere geldiği üzerinde konuşulacak. Çok değerli 2 konuşmacımız olacak Cemil Kılıç ilahiyatçıyı yazar biliyorsunuz kendisini zaten Türkiye tanıyor. Profesör Doktor Doğan Göçmen’de felsefe ve ahlak alanında çok değerli çalışmaları olan bir profesörümüz. O da İzmir'den buraya geldi. Çok güzel bir panel olacağına inanıyoruz. Günümüz şartlarında da bu tür panellere bu tür konuşmacılara ciddi anlamda ihtiyacımız var” dedi.

Bu görüntüler pes dedirtti: Kopardığı saçını yemeğine böyle attı! Bu görüntüler pes dedirtti: Kopardığı saçını yemeğine böyle attı!

Tepebaşı Belediyesi Özdilek Sanat Merkezi’nde gerçekleşen panele çok sayıda vatandaş katıldığı Program, Saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başlarken, Eğitim İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Hüseyin Yurtma’nın Konuşmasıyla devam etti.  Moderatör ve Panelistlerin tanıtımından sonra Panel 5 Soru -Cevap bölümü ile son buldu. Program sonu konuklara çiçek takdim edildi.

EMRAH KÖSE