Eskişehir’de yerel seçimlerde CHP’nin büyükşehir ile Odunpazarı ve Tepebaşı belediye başkan adaylarının kim olacağı merakla beklenirken, tablo şekillenmeye başladı. 
Şehir dışında olan Yılmaz Büyükerşen yeniden Büyükşehir Belediye Başkanlığı için vekalet verdiği bir belediye görevlisiyle başvuruda bulunurken, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç da Tepebaşı için müracaat etti. 

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ise saat 16.00’da CHP İl Binası’nda Odunpazarı için başvuru yapacağını duyurdu.  Böylece, daha önceki açıklamalarında kararsız kaldığını ifade eden Yılmaz Büyükerşen’in yeniden Büyükşehir Belediye Başkanlığı için sahaya çıkmaya karar verdiği netlik kazandı. CHP Genel Merekezi’nin görevdeki belediye başkanlarının da adaylık başvurusunda bulunmalarını istemeleri üzerine, Büyükerşen, Kurt ve Ataç ile ilçe belediye başkanlarının söz konusu müracaatı yaptıkları öğrenildi.

Öte yandan, CHP 25. ve 26. dönem Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer, Tepebaşı Belediye Başkanlığı’na talip olduğunu açıkladı. Usluer, saat 16.30’da CHP Tepebaşı İlçe Başkanlığı’na aday adaylığı başvurusunda bulunacak.

Eskişehir'de aracınızda bu varsa ceza kapınızda! Eskişehir'de aracınızda bu varsa ceza kapınızda!

Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy da CHP’den Tepebaşı Belediye Başkanı aday adaylığı için başvuruda bulundu.

Kaynak: HİLAL KÖVER