Afyonkarahisar’da düzenlenen ’Trafik Haftası’ etkinlikleri çerçevesinde Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, İl Emniyet Müdürü Mahmut Ay ile İl Jandarma Komutanı Tolga Yağan, Zafer Meydanı’nda kurumların stantlarını ziyaret etti. Bu etkinlikler ile halk arasında trafik bilincinin artırması ve toplumda farkındalık oluşturulması hedefliyor.

Zafer Meydanı’nda kurulan stantlarda, polis ve jandarmanın kullandığı ekipmanlar sergilendi. Vali Yiğitbaşı, ziyaretler sırasında yaptığı konuşmada, emniyet kemeri kullanımının önemine vurgu yaparak, toplumun trafikte bilinçlenmesi adına kurulan standların bir hafta boyunca Zafer Meydanı’nda sergileneceğini belirtti. Ayrıca, emniyet kemeri takmanın hayat kurtarıcı bir fonksiyon olduğunu göstermek amacıyla bir simülasyon aracının da yer aldığını dile getirdi.

Hurdaya dönen otomobilde sürücü kazayı yaralı atlattı Hurdaya dönen otomobilde sürücü kazayı yaralı atlattı

Vali Yiğitbaşı, "Burada çocuklarımızın ve yetişkinlerimizin bir arada olması, bu stantları gezmesi, trafik kurallarına uyulması gerekliliğinin farkındalığını artırmak açısından son derece önemlidir. Trafikle ilgili kurallara uymak, hem kendi güvenliğimiz hem de diğer vatandaşların güvenliği için gereklidir" şeklinde konuştu.

Kaynak: iha