İlkokullu çocuklara hayvan sevgisi ve sokak hayvanlarına yaklaşım eğitimi İlkokullu çocuklara hayvan sevgisi ve sokak hayvanlarına yaklaşım eğitimi

CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ayşe Ünlüce, Odunpazarı Belediye Başkan adayı Kazım Kurt ve Tepebaşı Belediye Başkan adayı Ahmet Ataç, ESTV ve Kanal 26’nın ortak yayınında Eskişehirlilerle buluşuyor.

"BİZİM ÇABAMIZ ESKİŞEHİR'İ YÜKSELTTİ"
Ahmet Ataç konuşmalarında şu ifadelere yer verdi: "Böyle koşullarda yerel yöneticilik yapmak gerçekten kolay değil. Çünkü Cumhurbaşkanı çıkıyor oy vermeyene doğal gaz yok diyor. Merkezi hükümetle yerel hükümet bir olmazsa o il bir şetden nasiplenemez diyorlar. Bunları bir tehdit unsuru olarak kullanıyorlar. Bunlar hoş değil. Biz yaklaşık 24 yıldır iktidardayız. AKP hükümeti de Türkiye’de 22 yıldır iktidarda. Onların ve bizim yaptıklarımızı düşünürseniz açık ve net bir yanıttır. AKP’li belediyelerin vatandaşları Eskişehir’i ziyarete geliyor. Her şeye rağmen vatandaşlar bundan sonra neler olacak diye düşünüyor olabilir. Biz bu güveni verdiğimize göre bundan sonraki 5 yılda yine vereceğiz. Eskişehir halkı çok deneyimli seçmendir. Kolay olay toz yutmaz. Bizim aramıza yabancı birini sokmaz. Kararını vermiş Eskişehir çok net. biz sahadayız, binlerce insanla tokalaşıyoruz. Bizim ziyaretlerimiz samimi. Onların bu özgüveni zaten bizi çok rahatlatıyor. Bugüne kadar yapmadığımız bir şeyle bizi yorumlayamazlar, mahçup olurlar. Biz yarışı kendi aramızda yapıyoruz. Ben rakip falan tanımıyorum. Onun için de merak etme bizler varız diyoruz. Onlar ülkeyi ne hale getirdi, biz Eskişehir’i ne hale getirdik. Bizim çabamız Eskişehir’i yükseltti. Eskiden biz Bursa’ya giderdik, şimdi Bursalılar buraya geliyor."

Muhabir: M. ANIL AKSOY