Hasan Âli Yücel Bursa Yenişehir’de anıldı Hasan Âli Yücel Bursa Yenişehir’de anıldı

2024 AK Parti Seçim Beyannamesi Ne Zaman Yayınlanacak? İşte Tüm Detaylar

2024 yılında yapılacak yerel seçimler için geri sayım devam ediyor. Siyasi partiler adaylarını belirlemek için çalışmalarını sürdürürken, AK Parti de büyükşehir ve il adaylarını kamuoyuna duyurdu. Peki, AK Parti’nin ilçe belediye başkan adayları ne zaman açıklanacak? AK Parti’nin seçim beyannamesi ne zaman yayınlanacak? İşte merak edilen soruların yanıtları.

AK Parti İlçe Belediye Başkan Adayları Ne Zaman Açıklanacak?

AK Parti, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimler için büyükşehir ve il adaylarını 18 Ocak 2024 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı bir toplantı ile tanıttı. Toplantıda, 81 ilin 30’unda büyükşehir belediye başkan adayları ve 51 ilin tamamında il belediye başkan adayları açıklandı.

AK Parti’nin ilçe belediye başkan adaylarının ise önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, 20 Ocak 2024 tarihinde yaptığı açıklamada, ilçe belediye başkan adaylarının 25 Ocak 2024 tarihine kadar açıklanacağını söyledi. Özhaseki, “İlçe belediye başkan adaylarımızı da 25 Ocak’a kadar açıklamış olacağız. Bu süreçte de adaylarımızla ilgili herhangi bir değişiklik olmaz.” dedi.

AK Parti Seçim Beyannamesi Ne Zaman Yayınlanacak?

AK Parti’nin yerel seçimler için hazırladığı seçim beyannamesinin ise 30 Ocak 2024 tarihinde yayınlanması planlanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 18 Ocak 2024 tarihindeki aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, seçim beyannamesinin tarihi hakkında bilgi verdi. Erdoğan, “İnşallah 30 Ocak’ta da seçim beyannamemizi milletimizin takdirine sunacağız.” dedi.

AK Parti’nin seçim beyannamesinin içeriği hakkında ise henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, 19 Ocak 2024 tarihinde yaptığı bir röportajda, seçim beyannamesinin ana temasının “yerel kalkınma” olacağını söyledi. Ünal, “Seçim beyannamemizde yerel kalkınma, yerel yönetimlerin güçlendirilmesi, yerel demokrasinin geliştirilmesi, yerel katılımın artırılması gibi konulara ağırlık vereceğiz.” dedi.

AK Parti’nin seçim beyannamesinin 30 Ocak 2024 tarihinde yapılacak bir toplantı ile kamuoyuna duyurulması ve AK Parti’nin internet sitesinde yayınlanması bekleniyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ