Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu Bilim Fuarları Destekleme Programı çerçevesinde Altıntaş ilçesinde Sancaktar İmam Hatip Ortaokulu ve Altıntaş İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan Bilim Fuarı Proje Sergisinin açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa Kaymakam Muhammed Ali Çelik, Belediye Başkanı Hikmet Tunç, daire amirleri, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Fatih Erbakan, Tavşanlı ve Tepecik belediye başkanlarını tebrik etti Fatih Erbakan, Tavşanlı ve Tepecik belediye başkanlarını tebrik etti

Bu tür etkinliklerin hayal gücü ile yeteneğini birleşimi olduğunun, gençlerin yeteneğini ortaya çıkmasında büyük rol oynadığının altını çizen Kaymakam Çelik, ortaya çıkan bu projelerin öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı ve bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayacağını vurguladı.

Öğrenciler tarafından hazırlanan projelerin sunulduğu stantları gezen Çelik, projeleri tek tek inceleyerek projede emeği geçen öğrenci ve öğretmenleri çalışmalarından dolayı tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Kaynak: iha