Araç sahiplerinin birçoğu, kontak anahtarlarını normal anahtarlıklara takarak kullanıyor. Ancak, bu alışkanlık aracınıza zarar verebilir. Chip dergisinde yer alan bilgilere göre, kontak anahtarlarının yanında farklı anahtarlar bulundurmanın beklenmedik riskleri bulunuyor.

Hassas Parçaları Koruma Zorluğu

Dergide yer alan habere göre, ateşleme silindirinizin içindeki hassas parçaları korumak için anahtarlığınızda fazla anahtar bulundurmamanız gerekiyor. Ekstra ağırlık, tasarlanmadığı şekilde ateşleme silindirini zorlar ve her sarsıntı, dönüş ve titreşimde iç parçaların yavaşça aşınmasına neden olabilir.

Gazeteci Yüksel Ercan’ın kızı Güntülü nişanlandı Gazeteci Yüksel Ercan’ın kızı Güntülü nişanlandı

Bozulma ve Kilitlenme Riski

Fazla sayıda anahtar takmak, kontak anahtarınızın yanında bulunan ateşleme silindirinin bozulmasına veya kilitlenmesine neden olabilir. Ayrıca, sürekli çınlaması, kontak anahtarının daha hızlı eskimesine yol açabilir.

Elektrik Bağlantılarını Bozma Tehlikesi

Eskimiş bir kontak anahtarı, zamanla aracı çalıştırmada sorunlara neden olabilir. Kontak anahtarlığınıza fazladan anahtar eklemek, elektrik bağlantılarını bozabilir ve kontak anahtarı ile araç bilgisayarı arasındaki iletişimin kesilmesine sebep olabilir.

Sonuç olarak, kontak anahtarınızın yanında sadece aracınız için gerekli olan anahtarları bulundurmak, aracınızın uzun ömürlü ve sorunsuz bir şekilde çalışmasına katkıda bulunacaktır.

Kaynak: Haber Merkezi