Kürsüye çıktılar

Okullararası Gençler Yüzme Türkiye Şampiyonası 6-7 Mayıs tarihlerinde Sivas ilinde gerçekleştirildi. Yeni Yol Okullarının Genç Kız Yüzme takımı 4x50 metre karışık bayrakta Türkiye Şampiyonu oldu. Ayrıca 6x50 metre serbest bayrakta Türkiye ikincisi oldu. Genel klasmanda ise topladıkları puanla Türkiye üçüncüsü unvanı alan genç kulaçlar, takımlar bazında da kürsüye bronz madalya için çıktı. Aldıkları üst üste başarılı sonuçlarla Yeni Yol Okulları Genç Kız Yüzme takımı Türkiye'nin en başarılı 3 takımı arasına girdi.

Madalyaları topladılar

Sırada 12. hafta var Sırada 12. hafta var

Yeni Yol Okulları Genç Kız Yüzme takımı ferdi müsabakalarda da başarılı sonuçlara imza atarak 2 altın ve 5 bronz madalya kazandılar. Milli yüzücü Sudem Denizli, 50 ve 100 metre sırtüstünde 2 Türkiye Şampiyonluğu alırken, 100-200 metre serbest ve 200 metre karışıkta 3 Türkiye Üçüncülüğü elde etti. Ela Melis Bulat ise 50 ve 100 metre sırtüstünde Türkiye ördüncüsü olarak şampiyonadan 2 madalya ile ayrıldı.

Umut verdiler

Yeni Yol Okulları Genç Erkek Yüzme Takımı da şampiyonada ilimizi başarı ile temsil etti. Az puan farkı ile kürsüyü kaçıran erkek takımı organizasyondan Türkiye Beşincisi unvanı ile ayrıldı. Şampiyonada bir yaş küçük mücadele eden ekip, önümüzdeki yıl için okuluna umut verdi.

İlimiz adına ilki başardılar

Milli Takım Antrenörü ve Yeni Yol Okulları Yüzme Baş Antrenörü Aybars Sawiş yaptığı açıklamada "Kız ve Erkek olmak üzere iki takımla şampiyonada olmak, okulumuzu ve ilimizi iki takımla temsil etmek bile başlı başına çok önemli bir iş. Bunu Eskişehir'de gerçekleştiren ilk okuluz. Milli yüzücüleri, Enka, Galatasaray ve Fenerbahçe gibi kulüplerin yüzücülerini bünyesinde bulunduran İstanbul-İzmir okulları ile mücadele etmek kolay değil. Anadolu şehri olarak o platformda olmak ilimiz adına yadsınamayacak kadar büyük başarı. Bu başarının mimarı tüm sporcularımla gurur duyuyorum. Bize bu imkanı sağlayan Yeni Yol Okulları'na ve yöneticilerine teşekkür ediyorum" dedi.