Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili ve Meclis Üyesi Av. Aydın Ünlüce, vefatının birinci yılında kabri başında anıldı. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili ve Meclis Üyesi Av. Aydın Ünlüce için Asri Mezarlık'ta anma töreni düzenlendi. Törene CHP Milletvekilleri Utku Çakırözer, Jale Nur Süllü ile İbrahim Arslan, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, CHP İl Başkanı Talat Yalaz, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayşe Ünlüce, Aydın Ünlüce'nin ailesi, yakınları ve sevenleri katıldı. Vefatının birinci yıl dönümünde kabri başında anılan Aydın Ünlüce için dualar edildi. Taziye evinde ikram sunulduktan sonra ise mevlit okutuldu.

Eskişehirspor - 1926 Polatlı Belediyespor maçı başlamadan futbolcular arasında kavga çıktı Eskişehirspor - 1926 Polatlı Belediyespor maçı başlamadan futbolcular arasında kavga çıktı

SAYGIDEĞER VE KIYMETLİ BİR İNSANDI

Aydın Ünlüce’nin çok kıymetli biri olduğunu vurgulayan Büyükerşen, “Benim vekilim ve meclisimizin çok saygın üyesi olan Aydın Ünlüce kardeşimizin kabri başında bulunduğunuzdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Aydın ve kıymetli eşi, çocuklarını, ailesini çok yakinen tanıyanlardan biriydim. Çok saygıdeğer ailenin evlatlarıdır. Aydın aklı temsil eden bir belediye meclis üyemizdi. Karşınızdaki muhalefet yani iktidar cephesi her kararımıza getirdiğimiz her projeye karşı çıkarlardı. Pek çok projelerimizi reddederlerdi. Projelere de yine karşı çıktıkları zaman benim tek çarem rahmetli Aydın Ünlüce’ydi. Ona meclis üyeleri içerisinde en son ona söz veririm. Öyle konuşma yapardı ki aklı, mantığı, bilgisi o kadar güzel ve mükemmeldi ki karşı tarafın en azından yarısı susmak zorunda kalırdı. Muhalefetlerinden vazgeçmek zorunda kalırlardı. Gerçekten aklıselimdi. Gerçi belediye meclis üyesi olmadan evvel hukukçuluğuyla tanınan bir kişiydi. Saygıdeğerdi. Bugün artık günümüzde siyasetle uğraşıp da saygıya layık olanların ötesinde insan sayısı gittikçe azalıyor. O bakımdan Aydın’ı hep akılda tutmanızı ve onun eşi sevgili Ayşe Ünlüce’yi bundan sonra 25 yıl süresince benim yönettiğim belediyedeki ilke ve prensipleri şehre kazandırmak için, yapmak isteyip de henüz yapamadığım ama onların hangisi olduğunu çok iyi bilen Ayşe'ye görevimi bırakmaktan da ayrıca büyük bir mutluluk ve huzur duyuyorum. Gözüm arkada kalmayacak” dedi.

Muhabir: BERİVAN HALİS