LAİKLİĞİ AYAKLAR  ALTINA ALDILAR LAİKLİĞİ AYAKLAR ALTINA ALDILAR
'28'İNCİ DÖNEM BİLECİK MİLLETVEKİLİ OLMAK İSTİYORUM'
Bilecik'te aday adaylık süreci devam ederken, AK Parti'den de Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir aday adaylık başvurunu gerçekleştirdi. AK Parti Bilecik İl Başkanlığında gerçekleşen aday adaylık başvurusuna ilişkin konuşan Eldemir şunları söyledi:
'14 Mayısta Allah nasip ederse bir seçim sürecine giriyoruz. Bu seçim ülkemizin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde ikinci defa Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin başı, devletimizin başı olacak Cumhurbaşkanı seçmeyi ve bununla birlikte de 28.dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Milletvekili seçimi yapmış olacağız. Tabi bu süreçte bizde irademizi ortaya koyarak, 'Bilecik'ten Milletvekili olabilir miyiz, bu noktada bizim de yapmış olduğumuz bir irade beyanıdır. Bende 28'inci Dönem Bilecik Milletvekili olmak istiyorum, sizleri temsil etmek istiyorum.' deyip bugünkü başvurum bu iradenin beyanıdır.
Hiç merak etmeyin bu görev bize verilse de, verilmese de bizler hep birlikte bu davanın birer neferiyiz. Eğer bu görev bize verilirse, teşkilatlarımızla, Belediye başkanlarımızla, İl Genel Meclisi Üyelerimizle, Belediye Meclisi Üyelerimizle topyekûn tüm hemşerilerimizle ortak akılla, istişare kültürü ile, 'Bilecik'e ne yapabiliriz, Bilecik'e nasıl faydalı olabiliriz, hemşerilerimizin refahı, mutluluğu için neler yapabiliriz?' Birlikte çalışmak isteriz.'