CHP İl Başkanı Av. Talat Yalaz, ‘ajans26’ adında dağıtılan gazetenin sahte olduğunu ifade ederek ile suç duyurusunda bulundu. Yalaz, “Rakibimizin ne kadar panik halinde olduğunu, basın ve yayın izni olmayan ‘ajans26’ adındaki bu gazeteyi muhtelif yerlerde dağıtarak adaylarımızla ilgili gerçek dışı karalama ve iftira niteliğindeki haber içerikleriyle bir algı oluşturmaya çalıştıklarını gördük” dedi.

Fırtınada hayatını kaybeden başmühendise, Sivrihisar’da son veda! Fırtınada hayatını kaybeden başmühendise, Sivrihisar’da son veda!

Eskişehir Adliyesi önünde basın açıklamasında bulunan CHP İl Başkanı Talat Yalaz, “Suç duyurumuzun konusu, sahte bir gazetenin rakiplerimiz tarafından çıkarılarak yayınlanması ve basılı hale getirilerek muhtelif yerlerde dağıtılması. Hem bu aykırılığın önlenmesi hem de içeriği itibariyle suç unsuru taşıyan karalama ve iftira niteliğindeki sözde haberler içeren bu yayın organı ile ilgili suç duyurusunda bulunduk. Bu itibarla rakibimizin ne kadar panik halinde olduğunu, basın ve yayın izni olmayan ‘ajans26’ adındaki bu gazeteyi muhtelif yerlerde dağıtarak adaylarımızla ilgili gerçek dışı karalama ve iftira niteliğindeki haber içerikleriyle bir algı oluşturmaya çalıştıklarını gördük. Bu çırpınışların Eskişehirliler tarafından kabul edilmeyeceğini biliyoruz. Herhangi bir şekilde de amacına ulaşamayacakları konusunda da Eskişehirlilere güveniyoruz. Gerekli hukuki süreci başlattık” ifadelerini kullandı.

Muhabir: M. ANIL AKSOY