Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, yerel seçimin ardından Eskişehir’e teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. İlk olarak CHP İl Başkanlığı’nı ziyaret eden Özel, burada partililere ve vatandaşlara seslendi. Anadolu Gazetesi'nden M. Anıl Aksoy'un haberine göre, Özgür Özel’e CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka eşlik etti. Programda CHP Milletvekilleri Utku Çakırözer, Jale Nur Süllü, İbrahim Arslan, Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, İl Başkanı Talat Yalaz da hazır bulundu.   

Eskişehir Cumhuriyet İlkokulu'nda karne heyecanı! Eskişehir Cumhuriyet İlkokulu'nda karne heyecanı!

KENTİN YÜZDE 96’SINI CHP YÖNETİYOR

CHP İl Başkanlığı önünde düzenlenen programda ilk olarak CHP İl Başkanı Talat Yalaz konuştu. Yalaz, "Türkiye'nin aydınlık yüzü Türkiye'yi kıpkırmızıya boyayan hepimizin gurur duyduğu ve kampanya sürecinde hem varlığıyla hem katkılarıyla bize her daim güç veren Sayın Genel Başkanımız şehrimizde. Onu ağırlamaktan mutluluk ve onur duyuyoruz. Bugün Eskişehir nüfusunun yüzde 96’sı Cumhuriyet Halk Partili belediyeler tarafından yönetiliyor. Ne mutlu hem siz değerli Eskişehir'e, Eskişehirlilere hem de her daim bize güvenen ve hep yanımızda olan Sayın Genel Başkanımıza mahcup olmadık. İnanıyoruz ve biliyoruz ki bu coşku bizi iktidara götürecek” diyerek Eskişehirlilerden iktidar olana kadar çalışma sözü istedi.

TÜRKİYE İTTİFAKI KAZANDI

İl Başkanı Yalaz’ın ardından kürsüye çıkan Özel, seçim başarısından dolayı emeğe geçen herkese teşekkür etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce’nin hem CHP’nin hem de Eskişehir’in gururu olduğunu belirten CHP Lideri Özel, “İki merkez ilçemizin ve Eskişehir'in diğer ilçelerinin tüm adayları büyük emekler verdi. Seçimde önemli başarılar elde ettik. Seçilebilenleri kutluyor seçilemeyenlere de emekleri ve gayretleri için yürekten teşekkür ediyorum. Hep söyledik seçimleri Cumhuriyet Halk Partisi tek başına kazanmadı. Türkiye ittifakı kazandı. Ve Türkiye ittifakı büyük moralle güçlenmeye devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi'nin üye kampanyasında üye kayıta yetişemiyoruz. Kuyrukta gençler oluyor. 45, 50 dakikaya yakın kayıt yapılan stantlarımız oluyor. Ankara üye kayıtlarını yetiştiremiyor. İkizler geliyor. Gülüyoruz, şaşırıyoruz öbür hafta üçüzler geliyor. Memnun oluyorum, aileleriniz büyüyor, baba evi büyüyor” dedi.

HALKIN SESİNİ DUYURACAĞIZ

CHP’nin Eskişehir’deki başarısının artık kurumsallaştığının altını çizen Özel, “Anadolu'nun çeşitli yerlerinde, Kırıkkale'de, Kastamonu'da, Eskişehirler yaratacağız. Türkiye'nin dört bir yanında CHP belediyeciliğini mutlaka öz denetimi kuvvetli, israfı olmayan, yolsuzluk olmayan bir şekilde halkın gözleri önünde şeffaf bir şekilde yönetecek, denetleyecek, denetlettirecek ve Türkiye Cumhuriyeti’nin de gerek işlevselleştirilen Sayıştay’ın yeniden güçlendirileceği, gerek Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında başkanlığını ana muhalefet partisinin yapacağı kesin hesap denetim komisyonunun kurulacağı ve bu memlekette artık rüşvetin, adam kayırmanın ortadan kalkacağı yarınları müjdeleyeceğiz. Ve bu süreçte muhataplarımızla bir yandan sizlerin işçinin, emekçinin haklarını, kiracıların haklarını, atanmayan öğretmenin haklarını, staj mağdurlarının haklarını, uzman çavuşun astsubayın emekli astsubayın talep kağıtlarını konuşurken bir yandan da büyük bir mücadele Sokaktan korkmadan, meydandan kaçmadan halkın sesini en yukarıdan duyuracağız” şeklinde konuştu.

MİTİNGLERE ÇAĞRI

Atanmayan öğretmenler, mülakat sorunu ve emeklilerin talepleri hakkında değerlendirmelerde bulunan Özel, “Mülakat mağdurlarıyla ve çağdaş, bilimsel, laik eğitime karşı yürütülen müfredat çalışmasına da isyan eden herkesle birlikte 18 Mayıs’ta saat 13.00’te İstanbul Saraçhane'de onların sesine ses, mücadelelerine omuz vereceğiz. Onların sesini duyuracağız. Müzakere de edeceğiz, ama bu güzelim gençler için mücadelenin de en büyüğünü vereceğiz. Bir diğer yandan seçim meydanlarında en çok emeklilerden bahsettik. Emekliler için 26 Mayıs Pazar günü saat 13.00’te Ankara'da Bir büyük emekli mitingi düzenliyoruz. Emeklilerin sesini bütün Türkiye'ye duyuracağız” diyerek konuşmasını noktaladı.

Kaynak: HABER MERKEZİ