Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın ikinci celsesinde tutuklu sanıklar Deniz Ö. ve Selçuk Ö. duruşma salonunda hazır edildi. Duruşmaya maktul Murat Dal’ın yakınları ile taraf avukatları katıldı.  Mahkeme heyeti duruşmada olaya ilişkin 2 tanığın ifadesini dinledi. Tanık olarak dinlenen sanık Deniz Ö’nün kızı Merve Kaplanlar, “Murat Dal ile annem sosyal medyadan tanıştılar. Kısa süre sonra maktul annemden sürekli para istemeye başladı. Bir süre sonra ailece Murat ile görüşmek istemediğimizi söyledik. Bunun üzerine dayımı darp etti, kardeşimin bisikletini parçaladı ve defalarca tehdit etti” dedi.

EVİNİ YAKARIM

Maktul ile sanık Deniz Ö’nün kiracı olarak yaşadıkları evin sahibi B.S. ise tanıklığında, “16 ay boyunca kiracımdılar. Önceki süreçte bir sıkıntı yaşamadım. Bir ara maktul Murat bana, ‘Kontratı boz, evi bana geçir. Sonra evi bana ver. Eğer ona verir, bana vermezsen evini yakarım’ şeklinde tehditte bulundu. Birkaç kez telefon konuşmalarımızda Deniz’e zarar vereceğini söylüyordu. Sıkıntılarının ne olduğunu bilmiyorum ancak para meselesi gibiydi” diye konuştu.

UYUYAN GÜZEL SAHNELENDİ UYUYAN GÜZEL SAHNELENDİ

14 MERMİYİ BOŞALTIRIM

Mahkeme heyeti başkanı, dosyaya sunulan sanık Selçuk Ö’nün kaydettiği maktul Murat Dal ile telefon görüşmesi dökümünün bazı kısımlarını okuyarak, kaydın sanığa ait olup olmadığını sordu. Sanık Selçuk Ö, kaydı kendisinin aldığını söyledi. Telefon görüşmesi kaydında maktul Murat Dal’ın sanık Selçuk Ö’ye, “Silahımı aldım. 14 tane mermi var. Yemin olsun 14’ünü de ablana boşaltırım” şeklindeki ifadeleri yer aldı. 

TUTUKLUĞUN DEVAMI

Mahkeme heyeti, sanıklar Deniz Ö. ve Selçuk Ö’nün tutukluluk hallerinin devamına hükmetti. İddia makamına, esas hakkındaki mütalaasını hazırlaması için süre verilmesine ve duruşmanın 6 Haziran’a ertelenmesine karar verildi.

MURAT DAL VE DENİZ Ö.

MERVE KAPLANLAR

Kaynak: HABER MERKEZİ