Türkiye 28 Mayıs Pazar günü bir kez daha sandık başına giderek, 13. cumhurbaşkanını belirleyecek. 28 Mayıs’ta sandığa gitme konusunda kararlı olduklarını söyleyen Eskişehirli vatandaşlar, herkesin mutlaka sandığa gitmesi gerektiğini ve oyuna sahip çıkması gerektiğini ifade etti.

İLHAM KAYNAĞI OLDU İLHAM KAYNAĞI OLDU

VATANDAŞLIK GÖREVİ

Mustafa Yücel isimli vatandaş, “Sandığa gideceğim. Herkesin görevini yapması gerekir yurttaş olarak. Eğer şikayetin varsa belli edeceksin, memnuniyetin varsa memnuniyetini belli edeceksin. Vatandaşlık görevini yerine getireceksin. Herkesin özellikle gençlerin sandığa gitmesini istiyorum” dedi.

DEĞİŞİM GEREKLİ

Sibel Dal, herkese sandığa gitme çağrısı yaparak, “Sandığa gideceğim tabi ki. Gitmek istemeyenler karamsar kaldıklarındandır ve kaybedecekleri içindir. Umudunu kaybetmemeli kimse. Herkes sandığa gitsin. Şansını denesin mutlaka. Bir şeylerin değişmesi lazım artık Türkiye’de” ifadelerini kullandı.

SON ŞANSIMIZ

Gürol Yer adlı vatandaş sandığa gitmenin son şansları olduğunu belirterek,“Yüzde 100 sandığa gideceğim. Gitmeyenleri de götüreceğim. O konuda da özellikle çalışıyorum. Çünkü son şansımız. Bilinçli olan, geleceğini düşünen sandığa gider. O sandık mecburiyet” şeklinde konuştu.

HERKES SANDIK BAŞINA

Salih Durukan, “Sandığa gideceğim. Vatandaşlık görevimi yerine getireceğim. Sandığa gitmemek yanlış. Hem vicdani açıdan hem de hukuki açıdan asli görevimiz. Nasıl vergimizi ödüyorsak bu da bizim görevimiz. O yüzden sandık başına. Herkes sandığa gitsin. İrademizin sandığa yansıması gerekir” dedi.

YÖNETİMDEN SIKILDILAR

Halil Koşer, oy vermenin yurttaşlık görevi olduğunu söyleyerek“Sandığa gideceğim. Sandığa gitmek istemeyenler aslında artık sıkıldılar bu yönetimden. Değişim istiyorlar bir yandan. Gitmesi gerekiyor herkesin sandığa. Ben de herkesin gitmesini isterim sandığa. Bu bir yurttaşlık görevidir” diye konuştu.

DEMOKRASİ İÇİN ŞART

İbrahim Yıldırım demokrasi için sandığın şart olduğunu belirterek, “Sandığa gideceğim. Sandığa gitmek istemeyenler şeriatı istiyor herhalde. Yeniden Avrupalaşmak lazım. Durmadan mülteci geliyor. Demokrasi için, adalet için değişim şart. Herkes sandığa gitsin. Oyunu kullansın” dedi.

BÜYÜK BİR FIRSAT

Ahmet Dikmen ise, “Sandığa gideceğim. Gitmek lazım. Bu bizim için büyük bir fırsat. Demokrasi bize bu nimeti vermiş. Sandığa gideceğiz vatandaşlık görevimizi yapacağız. Herkes sandığa gitsin. Tepki sandığa gitmemekle verilmez. Tepki sandığa giderek, oy kullanarak verilir. Oyumuza sahip çıkalım” ifadelerini kullandı. HM

Kaynak: HABER MERKEZİ