HABER: M. ANIL AKSOY

İş insanı Melih Aydın, düzenlediği basın toplantısıyla İYİ Parti'den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. Açıklamaya İYİ Parti İl Başkanı Emine Edizgil, İYİ Parti milletvekili aday adayları, parti teşkilatı, ve çok sayıda davetli katıldı. İl Başkanı Edizgil yaptığı konuşmada, Türkiye'mizin umuda, liyakata, birlik beraberliğe ve şeffaflığa ihtiyacı olduğunu ifade etti. Bütün bunların İYİ Parti iktidarında gerçekleşeceğini söyleyen Edizgil, 'İYİ Parti iktidarıyla ülkemize huzur gelecek, birlik ve beraberlik gelecek' şeklinde konuştu.

SABRIMIZ TÜKENDİ
Edizgil'in ardından konuşmasını gerçekleştiren Melih Aydın ise Türkiye'nin sıkıntılarının çok olduğunu ancak bu sıkıntıları çözebilen kimse olmadığını söyledi. Aydın, sabırlarının tükendiğini belirterek, 'Daha yakın zamanda depremde kaybettiğimiz onca canın acısı içimizdeyken, arkasına gelen sel afeti tekrar yaktı canımızı. Bakın felaketi demiyorum. Felaket olan afet değil yapılaşmanın kendisi, alt yapının yetersizliği. Orda kaybettiğimiz yurttaşlarımız için evet birilerini kaybettik ama toprak da suya kavuştu diyecek kadar şuursuz bir zihniyetle karşı karşıyayız' dedi.

KOLLARIMI SIVADIM
10 yıldır her platformda bu günlerin geleceğini söylediğinin altını çizen Aydın, 'İçine sıkıştırıldığımız ideolojinin, rant sevdasının, ayrımcı politikaların, beceriksiz ekonomi yönetiminin bizleri felakete sürükleyeceğini bas bas bağırdım. Geldiğimiz nokta ortadadır. Madem her türlü vergiyi veren, istihdam sağlayan, her türlü vatandaşlık görevini yerine getiren sade vatandaş olarak konuşarak, uyararak, bağırarak olmuyor ben de kollarımı sıvadım. İşimi gücümü bıraktım. Memleket sevdasıyla bu şerefli görevin itibarını geri vermeye, memleketimizin sorunlarını sadece dile getirmek için değil çözüm sunmak için adımı konuşturmaya başladım' ifadelerini kullandı.

GÖREV BİZİ BEKLİYOR
Cumhuriyetçi, milliyetçi, Atatürkçü bir Türk genci olarak sözün artık Türk gençlerinde olduğunu vurgulayan Aydın, Çocuklarımızın geleceğinin çalınmasına, gençlerimizin öz yurdunda iş aş kaygısına sıkıştırılmasına, kadınlarımızın sürekli aşağılanmasına, tacize tecavüze uğraşmasına, esnafımızın kepenk kapatmasına, emeklimizin 3 kuruş verilerek avutulmasına, çiftçimizin 'Ananı da al git' diyerek kovulmasına, doğamızın talana uğratılmasına, sokak hayvanlarımızın canları yokmuş gibi davranılmasına da dur demek için görev bizi bekliyor' dedi.

Meral Akşener'in gençlere ve kadınlara verdiği önemin ortada olduğunu söyleyen Melih Aydın, 'Bizlere düşen de Gençlik şehri Eskişehir'in hak ettiği temsiliyete ulaşması, şehrimizin adının daha da fazla duyurulmasıdır. İnşallah Eskişehir milletvekili olarak anılacağım bu yolda Türkiye'nin en çok konuşulan vekillerinden biri olacağıma inancım tamdır. Bu sebeplerle Eskişehir'in siyasetteki yeni yüzü olmaya, Türkiye'nin yeni yüzyılına da adımı yazdırmaya geliyorum' diyerek aday adayı olduğunu açıkladı.