Zile basıp saklanan torun, dedesini vurdu! Zile basıp saklanan torun, dedesini vurdu!

Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde CHP'den belediye başkan adayı olan Abdurrahim Sönmez, B.D. isimli kadına cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla tutuklandı.

Şikayet Sonrası Soruşturma Başlatıldı

B.D. ve kuzeni F.D., Bismil İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giderek Abdurrahim Sönmez hakkında cinsel saldırı iddiasında bulundu. Genç kadın, Sönmez'in kendisine tacizde bulunduğunu ileri sürdü. Bu şikayet üzerine başlatılan soruşturma kapsamında Sönmez gözaltına alındı.

Olayın Detayları ve Tarih

49 yaşındaki CHP Belediye Başkan adayı Abdurrahim Sönmez, 2 Şubat 2024 tarihinde 30 yaşındaki B.D.'yi çaycı olarak işe aldı. Ancak iddiaya göre, Sönmez'in ertesi gün genç kadına cinsel saldırıda bulunduğu ortaya çıktı. Olayın ardından B.D. ve kuzeni F.D., şikayette bulunarak soruşturmanın başlamasını sağladı.

Gözaltına Alınma ve Tutuklanma

Bismil İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği, yaptığı araştırmada şüphelinin CHP'den Bismil Belediye Başkan adayı olduğunu belirledi. Abdurrahim Sönmez, gözaltına alındıktan sonra emniyetteki işlemleri tamamlandı ve adli makamlara sevk edildi. Cinsel saldırı suçlamasıyla tutuklanan Sönmez, cezaevine gönderildi.

Kaynak: Haber Merkezi