Koca’nın çabaları büyük

Yönetim sessizliğini bozuyor Yönetim sessizliğini bozuyor

Küme düşmenin kaldırılması konusunda Eskişehirspor Kulübü Başkanı Erkan Koca büyük çaba harcıyor. Koca’nın Türkiye Futbol Federasyonu ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’yla irtibat halinde olduğu, bu noktada aktif bir rol üstlendiği öğrenildi. Başkan Koca, konuyla ilgili TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile görüşüp, kulüplerin taleplerini iletiyor.

Dilekçe verdiler

TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig’de mücadele eden kulüplerin başkanları federasyona dilekçe verdi. 25 kulüp başkanı statünün değiştirilmesi gerektiği konusunda ortak ağız oldu. Kulüp başkanları küme düşmenin kaldırılmasının yanı sıra Play-Off oynayacak ekiplerin tıpkı BAL’daki gibi direk üst lige çıkarılmasını istedi. Bilindiği gibi TFF bu sezon BAL’da Play-Off oynamaya hak kazanan takımları direk 3. Lig’e alınmıştı.

Karar merakla bekleniyor

Öte yandan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) bu konuda henüz bir karar almadı. Talepleri dinleyip konu ile alakalı toplantılar yapacak olan federasyonun, liglerin sona ermesinin ardından kararını vereceği bilgisi edinildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ