Sosyal Güvenlik Kurumu (SSK) ve Bağ-Kur emeklilerine yapılan yüzde 49,25'lik zam sonrasında en düşük emekli maaşı 10 bin liraya çıktı. Ancak, yaklaşık 6 milyon emekli, bu miktarın açlık sınırının çok altında olduğunu belirterek tepki gösterdi. Hükümet yetkilileri ise tepkilere "çalışıyoruz" ve "gerekli düzenleme yapılacak" şeklinde cevaplar verdi. Son olarak, emekli ikramiyelerinin 5 bin liraya çıkarılacağına dair iddialar ortaya atıldı.

Bakan Işıkhan: "Emeklilerimizin Yanındayız, Adım Atmaya Hazırız"

Bakan Işıkhan, emekli ikramiyelerinde artışla ilgili açıklamalarda bulunarak, "Emeklilerimiz müsterih olsun, Cumhurbaşkanımız da bizler de emeklilerimizin yanında olduk. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Hazine ve Maliye Bakanımızla bir araya gelip görüşeceğiz, gerekli değerlendirmeleri yaparak Cumhurbaşkanımızın takdirine sunup talimatları doğrultusunda gerekli çalışmaları, adımları atarız. Biz hükümet olarak bu adımı atmaya hazırız. Çalışmalara kısa sürede başlayabiliriz." dedi.

Eskişehir'de araç tarlaya uçtu, sürücüsü... Eskişehir'de araç tarlaya uçtu, sürücüsü...

Emekli İkramiyelerine Ek Zam Beklentisi

Emekli maaşlarındaki zammın ardından emekli ikramiyelerine yönelik de beklentiler arttı. Ancak, edinilen bilgilere göre emekli ikramiyelerinde artış beklenmiyor. Bununla birlikte, özellikle taban aylık alan emeklilere sosyal yardımların genişletilmesi üzerine çalışılıyor. Bu yardımların kira, ısınma, gıda gibi temel ihtiyaçlarda olacağı belirtiliyor.

Kaynak: Haber Merkezi