Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde en çok kitap okuyanlar ödüllendirildi.

Tavşanlı Zeytinoğlu Halk Kütüphanesi Müdürlüğü, Kütüphane Haftası’nı kutlamak amacıyla ilkokul, ortaokul, lise, yetişkin ve 65 yaş üstü kategorilerinde en çok kitap okuyan üyelerine ödüller verdi. Ödüller, Kaymakam Hayrettin Baskın ve Kütüphane Müdürü Mehmet Meşe tarafından Tavşanlı Kaymakamlık toplantı salonunda verildi.

İlkokul kategorisinde ödülü alan isim Büşra Nur Genç, ortaokul kategorisinde Elif Işık, lise kategorisinde Naime Nur Sever, yetişkin kategorisinde Şeref Özdemir olarak belirlendi. 65 yaş üstü kategorisinde ise en çok kitap okuyan isim Hasan Mustafa Öktenvural oldu.

Kütahyalı bilek güreşi Türkiye birincisi Asude Sarı, Avrupa şampiyonasına hazırlanıyor Kütahyalı bilek güreşi Türkiye birincisi Asude Sarı, Avrupa şampiyonasına hazırlanıyor

Bu ödüller, kitap okumanın önemini vurgulamak ve okuma alışkanlığını teşvik etmek amacıyla düzenlenen etkinlikte verildi. Tavşanlı ilçesindeki kütüphane ve yerel yönetim, bu tür etkinliklerle toplumun okuma kültürünü desteklemeye devam ediyor.

Kaynak: iha