Eskişehir AK Parti'de Tepebaşı ve Odunpazarı İlçe Başkanları için temayül yoklaması gerçekleştiriliyor. Temayülde öne çıkan 4’er ismin 9 Temmuz Salı günü Genel Merkeze çağırılarak yeni ilçe başkanlarının belirleneceği öğrenildi.

AK Parti Eskişehir’de İl Başkanı Gürhan Albayrak ile Odunpazarı İlçe Başkanı Ümit Sezer ve Tepebaşı İlçe Başkanı Emre Aydın arasındaki gerilim, ilçe başkanlarının istifalarıyla sonuçlanmıştı. İstifaların ardından yeni ilçe başkanlarının kim olacağı ise merak konusu… Odunpazarı İlçe Başkanlığı için Gökhan Yıldırım’ın ismi geçerken Tepebaşı İlçe Başkanlığı için ise 27. Dönem 7. sıra Milletvekili Adayı Serhat Tunç ile önceki dönem İl Başkan Yardımcısı Hasan Burgaz’ın ismi geçiyor.

9 TEMMUZ'DA NETLEŞECEK

AK Parti’den alınan bilgilere göre, Eskişehir’de Bursa Milletvekili Ayhan Salman ve İl Koordinatörü Yasir Çelik’in de katılım gösterdiği bir temayül yoklaması gerçekleştiriliyor. Üyeler her ilçe için 3’er isim yazarak kurulan sandığa atacak. Temayül yoklamasının ardından İl Başkanlığı’nda sandık açılarak sonuçlar değerlendirilecek. İki ilçe için belirlenen 10’ar isim ise her ilçe için 4’e indirilecek. Tepebaşı ve Odunpazarı İlçe Başkanlığı için seçilen 4’er isim ise 8 Temmuz Pazartesi veya 9 Temmuz Salı günü AK Parti Genel Merkezi’ne çağırılacak. Burada AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, komisyon ile birlikte yeni ilçe başkanlarını belirleyecek. Başkanların en geç 9 Temmuz Salı günü açıklanması bekleniyor.

Eskişehir'de tehlike saçan kaldırımdan geçerken dikkat! Eskişehir'de tehlike saçan kaldırımdan geçerken dikkat!

Konu ile ilgili açıklamada bulunan İl Başkanı Gürhan Albayrak, “İl Koordinatörümüz - Bursa Milletvekilimiz Ayhan Salman ve Genel Merkez Teşkilât Komisyon Üyemiz Yasir Çelik ile birlikte Tepebaşı ve Odunpazarı ilçelerimizin temayül yoklamalarını, teşkilâtımızın yoğun ilgisiyle birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştirdik. İlçemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Süreç sıkıntısız şekilde devam ediyor. Genel Merkezimiz temayül sonuçlarına göre önümüzdeki günlerde kararını verecek” dedi.

Muhabir: ANADOLU GAZETESİ MUHABİRİ-M.ANIL AKSOY