Eskişehir'de yaşanan görevden alma adeta deprem etkisi yarattı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı ve Eskişehir Belediye Başkan Adaylarını tanıttığı program sonrasında AK Parti Eskişehir İl Başkanı Süleyman Reyhan görevinden alındı.Görevden alma kararı ile ilgili şu ana kadar bir açıklama yapılmazken, Eskişehir AK Parti'de Süleyman Reyhan'dan boşalan koltuğa Medya İletişim Başkanı Gürhan Albayrak atandı.

YENİ GÖREVİ BELLİ OLDU

Yüzügüllü Mutallip’de vatandaşlarla buluştu Yüzügüllü Mutallip’de vatandaşlarla buluştu

AK Parti’nin 2008’den bu yana 4 defa il başkanlığına getirilen en deneyimli ismi Süleyman Reyhan’ın parti genel merkezinde görevlendirileceği öğrenildi.
İl Başkanlığı koltuğunu devrettiği Gürhan Albayrak ile 2007 yılında merkez ilçe başkanlığında birlikte çalışan Süleyman Reyhan, AK Parti Genel Merkezinde görev alacak. Parti genel merkezindeki görevi henüz tevdi edilmeyen Süleyman Reyhan, dün yaptığı açıklamanın satır aralarında kullandığı “AK Parti Genel Merkezimizin şahsıma tevdi ettiği yeni görev nedeniyle siyasi hayatıma farklı bir vazifede devam edeceğim” ifadeleriyle aslında bir nevi terfi ettiğini açıklamıştı.
Öte yandan parti kurmayları, AK Parti Eskişehir teşkilatının en deneyimli ismi, 4 defa il başkanlığı görevine getirilen ve bu görevi en uzun süre yapan Süleyman Reyhan’ın deneyimlerinden yararlanmak için AK Parti Genel Merkezi’nin böyle bir tasarrufta bulunduğunu ifade etti.

Kaynak: HABER MERKEZİ