Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Sevinç mahallemize hizmet etmek bizim en temel görevlerimizden biridir” dedi.

Odunpazarı Belediyesi 18’inci halk merkezini Sevinç Mahallesine açtı. Binada halk merkezi dışında taziye evi, muhtarlık ve doktor odası da bulunurken, merkezin açılışı yoğun katılımla gerçekleştirildi. Açılışa Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un yanı sıra, CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer, İbrahim Arslan, Belediye bürokratları, meclis üyeleri, Sevinç Mahallesi muhtarı Tekin İşli, Sevinç mahallesi sakinleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program açılış konuşmalarıyla devam etti.

HER ZAMAN YANIMIZDA OLDU

Sevinç Mahallesi Muhtarı Tekin İşli hizmetlerinden dolayı Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a teşekkür ederek, “Odunpazarı Belediye Başkanımız Kazım Kurt her zaman mahallemizin yanında oldu, bize destel verdi. Bu binayı mahalleye kazandırdığı ve bize destek verdiği için hem şahsım hem mahallem adına kendisine teşekkür ediyorum. Sağ olsun, var olsun” dedi.

ÜRETİLEN ESERLER HALKA DOKUNUYOR

Başkan Kurt, Eskişehir'de iş yeri yanan esnafı yalnız bırakmadı Başkan Kurt, Eskişehir'de iş yeri yanan esnafı yalnız bırakmadı

CHP Eskişehir Milletvekili İbrahim Arslan tesisin hayırlı olmasını dileyerek, “Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt 2014 yılından bu yana ilçenin bir bölgesinde gerek kırsalda gere merkezde hep kalıcı eserler üretmeye çalıştı. Bu ürettiği eserlerde hep halkımıza dokunan eserler oldu. Sadece Sevinçli hemşerilerimize değil, dolaylı olarak Odunpazarlı Eskişehirli hemşerilerimize hizmet verecek bir tesisimiz olarak bugün açılışını gerçekleştiriyoruz. Tesisimizin hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

ONLAR ZEHİRLEMEYE, BİZ HİZMET ETMEYE GELİYORUZ

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer de AK Parti iktidarının Alpu bölgesini zehirlemeye çalıştığını, CHP’li belediyelerin de bölgeye hizmet için geldiğini söyledi. Çakırözer, “Açılan halk merkezlerinin çok büyük hizmetleri olduğunu yerinde gözlemledim. Burada da böyle olacağına yürekten inanıyorum. Tesisin hayırlı olmasını diliyorum. Önümüzdeki yerel seçimlerin de bu açılış vesilesiyle ne kadar önemli olduğunu vurgulamak istiyorum. Sevinç mahallesine biz bir kez daha gelmiştik. Ne diye gelmiştik? Onlar bu bölgeye tarımı bitirmeye, bölgeye zehirlemeye geliyor. Biz de bunu durdurmak için buradaydık. Şimdi Sevinç’e bir kez daha geliyoruz. Bu kez hizmet vermeye geliyoruz” diye konuştu.

VERDİĞİMİZ SÖZLERİ TUTUYORUZ

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt Odunpazarı Belediyesi olarak verdiklerini sözleri yerine getirmeye çalıştıklarını söyleyerek, “Bugün Cumhuriyetin kuruluşunun 100’üncü yılında geçmiş seçim kampanyası döneminde vermiş olduğumuz sözlerden birini daha gerçekleştiğimizi göstermek istiyoruz. Bu bölgede önemsediğimiz ve en büyük mahallerden biri olan Sevinç’te bir taziye evi açacağımızı temel ihtiyaçlarımızı burada karşılacağımızı söylemiştik. Kireç, Çavluk, Ağapınar’da ve Sevinç’te taziye evlerimizi bitirdik. Burayı sadece taziye ve halk merkezi olarak değerlendirmeyin. Bu içinde bulunduğumuz mekan büyükçe bir market olacak. Sevinçlilerin temel ihtiyaçlarını daha ucuz ve daha kolay karşılamalarını sağlayacak bir ortam hazırlayacağız. Yan tarafta yine Sevinç’in ve bölgenin en temel ihtiyaçlarından olan bir fırın olacak. Üst katta halk merkezimiz var, muhtarlığımız ve doktor odamız var. Ve insanlarımızın çeşitli sıkıntılarını giderdiği bir taziye evi olacak” dedi.

SEVİNÇ’E MAHALLE MECLİSİ YAKIŞIR

Sevinç mahallesi sakinlerine ve Sevinç’e bir de mahalle meclisi kurmak yaraşır diye Kurt, sorunları hep birlikte çözelim mesajı verdi. Kurt, “Bu mahalle meclisini birlikte kuralım. Birlikte değerlendirelim. Sevinç’i birlikte yönetelim. Sevinç’te temel ihtiyaçları nasıl gidereceğimizi birlikte tartışalım. Ve burada gerçekten mahallenin taleplerini dile getiren bir ses çıksın ve bu sorunları da çözen bir yönetim olsun” vurgusu yaptı.

HİZMET ETMEK EN TEMEL GÖREVİMİZ

AK Parti iktidarını eleştirerek merkezi hükümetin verdiği sözlerin yerine getirilmediğine dikkat çeken Kazım Kurt, Sevinç mahallesine hizmet etmenin en temel görevleri olduğunu belirtti. Kurt, “Şunu karşılaştırmanız isterim: Merkezi hükümetin Sevinç’e verdiği sözlerden kaçı yerine getirildi, yerel yönetimlerin Sevinç’e verdiği sözlerden kaçı yerine getirildi? Bunu kıyaslamanızı istiyorum. Biz CHP olarak soldan, sosyal demokrasiden, halktan yana bir parti olarak bu çözümleri halk için gerçekleştirdik. Siz de 20 yıldır verdikleri sözleri tutmayanları artık cezalandırmanız gerekiyor. Artık onlara desteğinizi geri çekmeniz gerekiyor. Gerçekten Alpu yolu hala sorun ve bu yol Türkiye Cumhuriyeti hükümeti için devede piredir. Bu yolu yapmak bu kadar zor mu? Bunu sorgulamanızı istiyorum. Eğer bu sorgulama gerçekleşirse ancak bu iş düzelir.  Buraya termik santrali, kömür ocağı açmaya çalışıyorlar. Bunların hepsine itiraz ettik. İtirazlarımızın sebebi, Türkiye madenleri işlemesin diye değil, Türkiye zenginleşmesin diye değil, Türkiye’de halk refaha ulaşmasın diye değil, tersine bunlar olsun ama halka zarar vermeden olsun. Mücadelemizin sebebi budur. Bu konuda bize destek oldunuz, olacaksınız biliyorum. Ama kararlı bir duruşla 2024 yerel seçimlerini rahatlıkla aşalım istiyoruz. Sevinç mahallemizden beklentimiz büyüktür. Sevinç mahallemizi seviyoruz, onlara hizmet etmek bizim en temel görevlerimizden birisidir. Tesisimiz hayırlı olsun” açıklamasında bulundu. Konuşmaların ardından kesilen kurdele ile birlikte halk merkezi hizmet açıldı.

Kaynak: Şener Çetin