AK Parti Eskişehir’de listeler açıklandı! İşte o isimler... AK Parti Eskişehir’de listeler açıklandı! İşte o isimler...

Bugün yönetimi ile birlikte partiden istifa eden İYİ Parti’nin eski Tepebaşı İlçe Başkanı Görkem Yıldırım’ın, asıl istifa sebebini içeren bir yazıyı partinin Genel Başkan Yardımcıları Burak Akburak ile Buğra Kavuncu’ya gönderdiği ortaya çıktı.
WhatsApp aracılığı ile her iki genel başkana istifasının detaylarını aktaran Görkem Yıldırım, partiden ayrılmasının asıl sebebinin partinin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Aydın ile aralarında geçen polemik olduğunu öne sürdü.
İstifa eden Yıldırım’ın partinin her iki genel başkanına gönderdiği mesajda, kendisinin Eskişehirspor ziyareti sonrası başkan adayı Melih Aydın’dan büyük tepki gördüğünü, kendisinden habersiz bu ziyareti gerçekleştiremeyecek olduğunun kendisine Melih Aydın tarafından iletildiğini anlattı. WhatsApp mesajında genel başkan yardımcılarına bu ziyaretten dolayı Melih Aydın’dan ağır hakaretler işittiğini haber veren Yıldırım, asıl istifa sebebinin de bu olduğunu dile getirdi. Yıldırım, Akburak ve Kavuncu’ya gönderdiği WhatsApp mesajında ayrıca böyle bir muameleyi görmesindeki asıl sebebin de Melih Aydın ile Eskişehirspor arasında yaşanan husumetten kaynakladığını da sözlerine ekledi.
İstifa eden Görkem Yıldırım ise, söz konusu WhatsApp mesajını doğrularken, “İstifamın asıl sebebi mektupta anlattıklarımdan başkası değildir” dedi.

MELİH AYDIN’DAN İDDİALARA YANIT GELDİ
İstifa eden Görkem Yıldırım’ın 2 genel başkan yardımcısına gönderdiği WhatsApp mesajının ortaya çıkmasının ardından iddiaları yanıtlayan İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Melih Aydın ise, “Kendisi ile ilgili şüphelerimizde yanılmamışız” diye konuştu.


Konuyla ilgili sorularımızı yanıtlayan Aydın; “Kendisi olayları kışkırtmaya devam ediyor. Zaten kendisi ile ilgili şüphelerimiz vardı. Bunun için bir araştırma süreci yaşanıyordu. Bu yüzden oluşturduğu yönetim onaylanmıyordu, onaylatmıyorduk. Karşı tarafla bağlarının olduğunu düşünüyorduk. Gördük ki, şüphelerimizde haklıymışız. Kendisi istifa etmeseydi zaten gerekli aksiyonları biz alacaktık. Öte yandan sözünü ettiği Eskişehirspor ziyaretine dair iddiaları da kabul edilemez. Bu ziyareti il örgütüne de kendi örgütüne de haber vermeden yaptı. Ortada kişisel bir ziyaret var. Ziyaret ettiği kişi İYİ Parti’nin de siyaset yaptığı ve kendisinin temsil ettiği Tepebaşı’dan AK Parti’den Tepebaşı aday adaylığını açıklayan kişi. Sorun Eskişehirspor’a yapılan ziyaret değil. Eskişehirspor ziyaret edilecekse her iki tarafında yöneticilerinin olduğu bir ziyaret ortamı olur. Ancak kendisi, karşı tarafın Tepebaşı aday adayını bizzat ziyaret edip, görüşüp kendisine başarılar dilemiş. Elbette böylesi bir görüntünün arkasında duramayız” şeklinde konuştu.

Kaynak: HABER MERKEZİ