ESOGÜ Otizm Okulu’nda meslek eğitimi ESOGÜ Otizm Okulu’nda meslek eğitimi

Eskişehir'de birkaç gündür etkili olan dondurucu soğuklarla hava sıcaklığı 5 ile 9 derece arasında düştü. Eskişehir'in de içinde bulunduğu bölgenin yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışı etkili oldu. Peki 21 Mart Perşembe günü hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün  tahminlerine göre, Eskişehir'de en yüksek sıcaklık 9°C, en düşük sıcaklık ise -1°C olacak. Rüzgarın kuzeybatı yönünden 19 km/saat hızla eseceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde açık bir havayla güne başlayacak olan kentliler öğleden sonra parçalı bulutların hakim olması bekleniyor.

22 MART CUMA günü Eskişehir'de parçalı bulutlu bir hava hakim olacak. En yüksek sıcaklık 8°C, en düşük sıcaklık ise 1°C olması bekleniyor. Rüzgar kuzeybatı yönünden 19 km/saat hızla esecek.

Eskişehir'de Rüzgarın Soğutucu Etkisi Hissedilecek

Rüzgarın kuzeybatı yönünden 19 km/saat hızla eseceği tahmin ediliyor. Rüzgarın soğutucu etkisi hissedileceğinden, vatandaşların buna göre giyinmeleri ve tedbirli olmaları tavsiye ediliyor.

Yağmur Yok

Perşembe günü Eskişehir'de yağmur ihtimali yüzde 10 olarak tahmin edilirkeni yağmur beklenmemekle birlikte, ani hava değişimlerine karşı hazırlıklı olmakta fayda var.

YARINA KADAR ZİRAİ DON UYARISI!

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü tarafından yayınlanan hava tahmin raporuna göre, Eskişehir genelinde Salı gününde başlayan ‘Zirai don’ uyarısı yarına kadar etkili olacak.  Perşembe günü akşam saatlerinden itibaren hava sıcaklıklarının düşmesiyle yaşanabilecek zirai don olayında özellikle çiftçilerin olumsuz yönde etkilenebileceği ve tedbir alması gerektiği belirtildi.
(AFÇ-Y)

Kaynak: CANER AKSU